Rubriky:

Míčové sporty

Basketbalistky Brna touží po druhém vítězství v Evropské lize

13. prosince 2010 14:34 - BRNO

Basketbalistky Frisco Sika Brno se ve středu pokusí proti Gorzówu vybojovat druhé vítězství v Evropské lize. V předchozích sedmi kolech české mistryně porazily zatím pouze ruskou Naděždu Orenburg a jsou v tabulce skupiny D poslední. Na postup už mohou pomýšlet pouze teoreticky, protože by musely vyhrát všechny tři zbývající zápasy při nulové úspěšnosti Orenburgu a ještě by musel Gorzów doma prohrát v příštím kole s Valencií.

 

Igor Zehl, ČTK

Polský klub na tom není v tabulce o mnoho lépe, na pátém místě má jen o bod víc za skalpy Brna a Orenburgu.

"Zůstala nám poslední šance na postup a i tato naděje je už jen nepatrná a spíše teoretická," uvedl na dnešní tiskové konferenci trenér brněnských basketbalistek Jan Bobrovský. Podle něj by ale mělo být případné vítězství nad polským týmem alespoň malou náhražkou věrným divákům a sponzorům za zpackanou sezonu. "Měli jsme v několika zápasech velmi blízko k vítězství. Proto takové porážky velmi mrzí," řekl Bobrovský.

Přiznal, že před sezonou počítal i přes oslabení družstva s lepším umístěním. "Když jsem ale uviděl sestavy našich soupeřů ve skupině, tak jsem znejistěl. Chtěli jsme spoléhat na trpělivost, která však někdy přešla v apatii," dodal brněnský kouč.

Pět porážek po sobě každopádně otřáslo psychikou týmu. "Naše výkony jsou hodně nevyrovnané. Například hra v posledním zápase v Orenburgu nebyla určitou dobu špatná. Jenže jsem měl pocit, že po poločase ve třetí čtvrtině některé zkušené hráčky jako třeba Škerovičová a Fordová zápas zabalily. Utkání jsme dohrávali silou vůle. Vítězství nad Gorzówem by určitě zlepšilo povědomí našich hráček, že nejsou až takoví outsideři v Evropské lize," poznamenal Bobrovský.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty