Rubriky:

Míčové sporty

Hvězda amerického fotbalu Favre poprvé po 18 letech nepřišel do práce

14. prosince 2010 10:25 - DETROIT

Po více než osmnácti letech skončila jedna z nejpozoruhodnějších sérií dlouhověkosti v profesionálním sportu. Poprvé od 27. září 1992 "nepřišel do práce" hvězdný quarterback Brett Favre z Minnesoty, jenž kvůli zranění vynechal pondělní zápas ligy amerického fotbalu NFL proti New Yorku Giants.

 

ČTK/AP

Jednačtyřicetiletý Favre nastoupil k 297 zápasům v základní části za sebou, během nichž často se musel často vyrovnávat s bolestí, zlomenými kostmi, natrženými vazy, pohmožděninami a otřesy mozku. Srdce fanoušků si získal i tím, že v prosinci 2003 vyběhl na hřiště 24 hodin po náhlé smrti svého otce a podal jeden z nejlepších výkonů v kariéře.

Stop trojnásobnému nejlepšímu hráči ligy a budoucímu členovi Síně slávy nakonec vystavilo vykloubené rameno. "Raději bych hrál, to je moje přirozenost, ale zranění ke sportu patří. Nebudu říkat, že už nastal čas, aby ta série skončila, na druhou stranu se to už dalo čekat dávno. Jsem pyšný na to, co jsem dokázal, a nebudu věšet hlavu jen kvůli tomu, že to skončilo," řekl Favre novinářům po zápase, který bez něj Minnesota drtivě prohrála 3:21.

Pozdější držitel mnoha rekordů NFL začal svou profesionální kariéru v roce 1991 v Atlantě, nicméně už další rok byl vyměněn do týmu Green Bay Packers, kde nakonec strávil 16 sezón. Během nich získal jako jediný hráč historie třikrát za sebou titul MVP (1995-97) a v roce 1997 dovedl Packers k triumfu v Super Bowlu.

V roce 2007 oznámil Favre konec kariéry, ale další sezónu už byl zpět v týmu New York Jets. Za rok se situace opakovala a slavný quarterback, jenž je podle všeho jediným dědou mezi hráči NFL, po dalším ohlášeném odchodu do důchodu loni podepsal smlouvu z Vikingy z Minnesoty.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty