Rubriky:

Míčové sporty

Volejbalistky Prostějova nevyužily v Lodži tři mečboly a prohrály

15. prosince 2010 07:23 - LODŽ

Volejbalistky Modřanské Prostějov prohrály ve čtvrtém kole Ligy mistryň v Lodži s domácím týmem Organika 2:3. Před závěrečnými dvěma koly si tím výrazně zkomplikovaly naděje na postup ze skupiny D do play off. Hanačky po velmi dobrém výkonu v prvních dvou setech nevyužily ve třetím dva mečboly a ve čtvrtém jim chyběl k vítězství jeden míč. Tie-break pak soupeř ukončil od stavu 9:11 šesti body za sebou.

Trenér českého týmu Miroslav Čada vsadil na stejnou sestavu jako v prvním vzájemném utkání, které ve čtvrtek vyhrál v domácím prostředí Prostějov hladce 3:0. Naopak kouč Lodže Popik sáhl ke třem změnám v základní šestce, ale ani tím se domácím nepodařilo v úvodních dvou setech otupit tlak soupeře.

V první sadě držela Lodž krok pouze do stavu 6:6. Postupně převzaly volejbalistky Prostějova režii zápasu a udržovaly si až do stavu 15:13 dvoubodový náskok. Rozhodující úder zasadily soupeřkám při podání Veliké, kdy uhrály šest bodů v řadě a v bezproblémové koncovce uhrály hned první setbol, když zablokovaly útok soupeře.

Druhý díl měl obdobný vývoj, polský tým vzdoroval polovinu setu, ve druhé části se už více prosazovaly hráčky Prostějova, které zpřesnily své útoky. Ty nejčastěji vedly po přesných přihrávkách Novákové důrazné smečařky Bergrová, Veliká a Lipicerová a v poli se dařilo při vybírání útoků soupeře Chlumské. Koncovka měla opět poklidný průběh a druhý setbol proměnila po tvrdém útoku Veliká.

V závěru setu se v polském týmu zranila jedna z opor Wojciková, která po bloku špatně došlápla, utrpěla výron kotníku a do zbytku zápasu už nezasáhla.

Přesto se hráčky Lodže herně zvedly a zvládly obě dramatické koncovky třetího a čtvrtého setu. Do výkonu Hanaček se vloudily nepřesnosti při příjmu podání, bloky na síti už neměly předchozí přesnost a přišly i chyby na servisu. Polky odvrácené mečboly nabudily k ještě větší bojovnosti. Dvakrát se jim podařilo po odvrácení mečbolů proměnit shodně třetí setbol a po srovnání skóre na 2:2 zvládly lépe i tie-break. V něm volejbalistky Prostějova ještě vedly 11:9, ale pak už neuhrály ani jeden bod.

"Zápas jsme měli velmi dobře rozehraný, ztráta tříbodového vítězství mě mrzí. Soupeřky jsme tlačili útokem a dařilo se nám na síti. O naší porážce rozhodly dva neproměněné mečboly ve třetím setu. Po nich se hráčky Lodže chytly a zlepšily hru. My jsme naopak ztratili tlak a dopouštěli se vynucených chyb. V koncovce tie-breaku už byla naše hra chaotická a na zvrat jsme se nezmohli," uvedl trenér Prostějova Miroslav Čada.

Prostějov má ve skupině před sebou ještě dva zápasy po Novém roce s favorizovanými soupeři. Už 5. ledna bude hostit italské Cortese a 11. ledna nastoupí ve francouzském Cannes.

Volejbalová Liga mistryň, 4. kolo skupiny D:
Organika Lodž - Modřanská Prostějov 3:2 (-16, -20, 27, 26, 11)
Rozhodčí: Georguleas, Raptis (oba Řec.). Čas: 135 min.
Lodž: Wojciková, Olsovská, De Paulová, Wojcieská, Koseková, Brydaová, libero Ciesielská - Šeluchinová, Szymaňská, Mireková, Zarošická. Trenér: Popik.
Prostějov: Veliká, Nováková, Sschuskeová, Bramborová, Lipicerová-Samecová, Bergrová, libero Chlumská - Artěmenková. Trenér: Čada.
Tabulka skupiny:
1. Cannes32 1 0 0 9:38
2. Villa Cortese3201 1 8:47
3. Prostějov41 0 1 2 6:9 4
4. Lodž 4 0 1034:112

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty