Rubriky:

Míčové sporty

Házenkářky Norska a Švédska doplnily na ME semifinálové kvarteto

15. prosince 2010 22:46 - LILLEHAMMER

Házenkářky Norska a Švédska zkompletovaly kvarteto semifinalistů mistrovství Evropy. Obhájkyně titulu Norky se v sobotu v duelu spolupořadatelů šampionátu utkají s Dánskem, Švédky čeká souboj o finále s Rumunskem.

Švédské házenkářky porazily v závěrečném duelu čtvrtfinálové skupiny v Lillehammeru 24:19 Maďarsko a vůbec poprvé postoupily na mistrovství světa nebo Evropy do semifinále. "Je to pro nás historický moment. Ale zdaleka jsme ještě neskončily," řekla Linea Torstensonová, s osmi brankami nejlepší střelkyně vítězek.

V posledním utkání před přesunem do dánského Herningu nedaly olympijské vítězky z Norska šanci Nizozemsku, které deklasovaly 35:13. Dotáhly se tak v tabulce na svého nedělního přemožitele Švédsko a postoupily do bojů o medaile z druhého místa.

Vítězství Norek definitivně zatarasilo cestu do semifinále vicemistryním světa z Francie, kterým nebyla nic platná ani jasná výhra 31:19 nad Ukrajinou. Čeká je tak duel o páté místo s dosud neurčeným soupeřem z druhé skupiny.

ME v házené žen v Dánsku a Norsku:
Čtvrtfinálová skupina II (Lillehammer):
Ukrajina - Francie 19:31 (13:16), Švédsko - Maďarsko 24:19 (10:12), Nizozemsko - Norsko 13:35 (9:18). 
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.