James si připsal triple double a Miami nedalo šanci Knicks

NEW YORK

Hvězdami nabitý tým Miami prodloužil v NBA sérii neporazitelnosti o jedenáctý zápas. V newyorské Madison Square Garden si poradil s domácími Knicks 113:91, LeBron James si přitom připsal 30. triple double v kariéře. Nastřílel 32 bodů, doskočil 11 míčů a přidal 10 asistencí, jeho parťáci Dwyane Wade a Chris Bosh přispěli každý 26 body.

Hvězda Miami LeBron James

Heat zároveň dovolili domácímu hrdinovi posledních zápasů Amaru Stoudemirovi nastřílet "jen" 24 bodů, čímž se pro nového klubového rekordmana zastavila série třicetibodových zápasů na čísle devět. Knicks vyhořeli ve druhém poločase, ve kterém dali jen 34 bodů. "Když hrajeme obranu tak, jak jsme to dělali dnes, jsme velmi nebezpečný tým," řekl James. "Udržet velmi ofenzivní tým na 39 procentech střelby, to je skvělý výkon," dodal.

Špičkovou formu potvrdil i Dallas, který porazil 106:91 Phoenix a zaznamenal 14. výhru z patnácti posledních utkání. Dirku Nowitzkému a spol. nahrálo také to, že si už v první čtvrtině poranil krk hvězdný rozehrávač Steve Nash po srážce s Tysonem Chandlerem. "Zápas se tím změnil. Je to jeden z nejlepších hráčů vůbec, agresivní s velkým vlivem na hru," řekl kouč Dallasu Rick Carlisle.

NBA:
Atlanta - Charlotte 90:85, Dallas - Phoenix 106:91, Detroit - LA Clippers 88:109, Houston - Memphis 103:87, Indiana - Cleveland 108:99, New Orleans - Utah 100:71, New York - Miami 91:113, Oklahoma City - Sacramento 102:87, Philadelphia - LA Lakers 81:93, Portland - Minnesota 107:102, Toronto - New Jersey 98:92.