Basketbalisté San Antonia zdolali Memphis, uspěli poosmé za sebou

NEW YORK

Až v prodloužení rozhodli basketbalisté San Antonia o tom, že jejich vítězná série v NBA bude pokračovat. Spurs v sobotním utkání porazili Memphis v nastaveném čase 112:106 a po osmé výhře za sebou dál vedou pořadí Západní konference i celé ligy. V jejich týmu se blýskl autor 37 bodů Tony Parker.

Ještě delší sérií úspěchů se mohou pochlubit celky Bostonu a Miami. Oba vyhrály už dvanáctkrát v řadě, přičemž favorizované Miami přidalo další vítězství až po dramatické bitvě ve Washingtonu s nejslabším celkem Východní konference (95:94). Nejlepším střelcem vítězů byl LeBron James s 32 body.

Naopak úspěšná šňůra Chicaga se zastavila na sedmi zápasech. Bulls doma prohráli s Los Angeles Clippers 99:100, když rozehrávač Derrick Rose nedokázal v poslední sekundě z trestného hodu vyrovnat. Předtím si připsal 34 bodů.

Prodloužení se hrálo také v Clevelandu, kde domácí Cavaliers zdolali New York Knicks 109:102. I v tomto případě skončila jedna dlouhá série, Cleveland totiž zvítězil po deseti nezdarech.

Střeleckým králem sobotního programu ligy byl Kevin Love z Minnesoty, pro nějž bylo 43 bodů životním maximem. Přesto hosté v Denveru neuspěli, prohráli 113:115.

NBA:
Chicago - LA Clippers 99:100, Cleveland - New York 109:102 po prodl., Denver - Minnesota 115:113, Milwaukee - Utah 86:95, Orlando - Philadelphia 89:97, Portland - Golden State 96:95, San Antonio - Memphis 112:106 po prodl., Washington - Miami 94:95.