Boston vyhrál v NBA už počtrnácté za sebou

Basketbalisté Bostonu vyhráli v NBA už čtrnácté utkání za sebou. Ve středečním zápase však nejlepší tým Východní konference potrápila Philadelphia, kterou Celtics porazili 84:80.

Bostonu se daří držet vítěznou sérii, i když mu střídavě vypadávají ze sestavy kvůli zdravotním problémům hráči. "Většinou když jste na vítězné vlně, tak jsou všichni zdraví, hrají dobře a jedou. Náš případ to ale není," uvedl trenér Doc Rivers.

Celtics ve středu neexcelovali, přesto opět nenašli přemožitele. Minutu před koncem se museli bát o výhru, když Shaquille O'Neal neproměnil dva trestné hody a promarnil šanci získat týmu čtyřbodový náskok. Hosté mohli vzápětí vyrovnat, ale Andre Iguodala nejprve uklouzl a ztratil míč, pak jeho pokus zblokoval Kevin Garnett. Necelých šest sekund před sirénou pojistil vítězství Bostonu z trestných hodů Ray Allen, který byl s 22 body nejlepším střelcem zápasu.

Trenér Philadelphie Doug Collins své hráče navzdory porážce chválil za to, jak se zvedli po předchozím debaklu s Chicagem, kterému podlehli o 45 bodů. "Ukázali, kdo jsou. Jsem na ně maximálně pyšný," uvedl kouč.

Lepší celkovou bilanci než Boston má v NBA pouze San Antonio, které podruhé během týdne porazilo Denver. Vedoucí tým soutěže zvítězil 109:103 a vyhrál podesáté v řadě. Hosté, jimž chyběl tahoun Carmelo Anthony kvůli úmrtí sestry, zcela odpadli v poslední čtvrtině, kterou prohráli 14:29. "To byla čtvrtina! Ještě pořád jsem v šoku z toho, jakým způsobem jsme vyhráli," řekl nejlepší střelec vítězů Manu Ginobili, který dal 22 bodů.

Trenér Utahu Jerry Sloan má po vítězství na palubovce Minnesoty 112:107 na kontě 1211 výher v kariéře a osamostatnil se na třetím místě v historické tabulce, o které se dosud dělil s Patem Rileym. Před Sloanem jsou jen Don Nelson (1335) a Lenny Wilkens (1332). "Hlavní je pro mě, že jsme vyhráli. Na ty čísla moc nejsem," řekl Sloan.

Atlanta - Cleveland 98:84, Boston - Philadelphia 84:80, LA Clippers - Houston 92:97, Minnesota - Utah 107:112, New Orleans - New Jersey 105:91, New York - Oklahoma City 112:98, San Antonio - Denver 109:103, Toronto - Detroit 93:115, Washington - Chicago 80:87.
4. Portland 29 15 14 51,7
5. Minnesota 30 6 24 20,0