Rubriky:

Míčové sporty

Trenérovi Lakers Jacksonovi se nelíbí, že NBA nemá vánoční pauzu

23. prosince 2010 16:48 - LOS ANGELES

Trenérovi basketbalistů Los Angeles Lakers Philu Jacksonovi se nelíbí, že NBA nemá během Vánoc přestávku. Jeho tým hraje o svátcích nepřetržitě od roku 1999 a letos se 25. prosince utká v ostře sledovaném duelu s hvězdným Miami.

 

Chris Carlson, ČTK/AP

"Zdá se, že křesťanské svátky pro ně už nic neznamenají," řekl pětašedesátiletý kouč na adresu vedení zámořské soutěže. "Prostě musíme jít hrát a bavit lidi. Je to zvláštní, ale nedá se nic dělat. Je to naše práce a musíme se s tím smířit," dodal.

Jackson pochází z věřící rodiny a oba jeho rodiče byli duchovní. On sám napsal knihu o vlivu víry na basketbal. "Na Vánoce by se hrát nemělo. Tohle prostě nikdy nepochopím," řekl agentuře AP trenér, který v posledních dvou sezonách dovedl Lakers k titulu a celkem má na kontě jedenáct triumfů v NBA - šest s Chicagem Bulls a pět s losangeleským klubem.

Jackson poukazuje na to, že hokejová NHL a většina dalších soutěží má přes svátky pauzu. "Vždyť jsou Vánoce. Děti budou dávat baterky do nových hraček, budou rozbalovat dárky," prohlásil. "Bude se toho tolik dít, a najednou se budeme muset soustředit na zápas. Uprostřed svátečního dne..." uvedl.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty