Nymburk v prodloužení udolal Kragujevac a má sedmou výhru

Basketbalisté Nymburka v sobotním 15. kole Jadranské ligy vyhráli nad Radnički Kragujevac 97:94 po prodloužení. K osmi porážkám v soutěži si připsali sedmé vítězství a přiblížili se k vyrovnané bilanci výher a proher, která je cílem středočeského klubu v soutěži.

Ilustrační foto

Nymburk k utkání nastoupil bez Radka Nečase a pod košem měl při absenci tohoto vyššího křídla často problémy. A to především kvůli hostujícímu Vukosavljevičovi, který byl aktivní pod oběma koši a k 22 bodům přidal i 15 doskoků. Dlouho tak zastiňoval obvyklou oporu Radnički Američana Leeho, který se ke svým 20 bodům prostřílel až v závěru.

Zásluhou Vukosavljeviče si Radnički vypracovaly již v první čtvrtině desetibodový náskok. Klíčová však byla až třetí čtvrtina, do které šel Nymburk se ztrátou devíti bodů, ale šňůrou 15:0 se vrátil do hry a vyrovnaný stav držel až do koncovky.

V ní rozhodovaly trestné hody, které se hostům po celý zápas nedařily, když trefili jen 19 ze 32 pokusů. V závěru však svou bilanci lehce zlepšili a dovedli zápas do prodloužení.

To se Nymburku dlouho nedařilo a prohrával o čtyři body, pak však velmi aktivní Lenzly trefil svou druhou trojku v prodloužení a Simmons skóre otočil. Radnički se již na zvrat nezmohly a prohrály i druhý souboj s Nymburkem v sezoně.

Pro Nymburk je další dobrou zprávou fakt, že na soupisce již dnes byl klíčový hráč Petr Benda, který se zotavil po zranění a má za sebou první kompletní trénink.

ČEZ Nymburk - Radnički Kragujevac 97:94 po prodl. (20:26, 35:44, 61:61, 83:83)
Nejvíce bodů: Simmons 25, Nissim 17, Křemen 14, Pumprla 13, Lenzly 11 - Vukosavljevič 22, Lee 20, Markovič 19, Rakič 13, Miletič 10. Trestné hody: 30/21 - 32/19. Fauly: 27:27. Pět chyb: 36. Křemen, 45. Lenzly (oba Nymburk). Trojky: 12:11.