Basketbalisty Miami dělí tři výhry venku od rekordu NBA

PORTLAND

Basketbalisté Miami prodloužili v NBA sérii neporazitelnosti na soupeřových hřištích. Po dalším střeleckém představení LeBrona Jamese a Dwyana Wadea vyhráli v neděli v Portlandu 107:100 po prodloužení, připsali si 13. venkovní vítězství za sebou a od vyrovnání rekordu ligy je dělí tři výhry.

Miami sice prohrávalo dvě minuty před koncem 82:89, James ale dokázal srovnat a celkem nasbíral 44 bodů. Pozadu nezůstal ani Wade s 34 body, Chris Bosh přidal 18 a trojice hvězd Heat se tak postarala o 96 bodů ze 107. "Právě kvůli takovým zápasům jsme se dali dohromady," řekl Wade.

James potvrdil, že se mu proti Blazers daří. V posledních sedmi zápasech v Portlandu nasbíral v průměru 33,5 bodu na utkání. "Jsem rád, že něco takového můžu zažít ve stejném týmu jako on a ne v dresu soupeře," řekl Wade. "Vypadá to, jako by si všechny střely schovával pro nás," přidal LaMarcus Aldridge, který v dresu domácích nastřílel 31 bodů.

NBA:
Denver - New Orleans 87:96, LA Clippers - Golden State 105:91, LA Lakers - New York 109:87, Phoenix - Cleveland 108:100, Portland - Miami 100:107 po prodl., San Antonio - Minnesota 94:91, Toronto - Sacramento 118:112.