Basketbalisté Nymburka si doma s přehledem poradili se Zadarem

Basketbalisté Nymburka v 17. kole Jadranské ligy doma jednoznačně přehráli Zadar 91:70 a připsali si osmou výhru, která je drží ve středu tabulky. Chorvatský klub podvanácté prohrál a je předposlední. Druhé utkání po zranění odehrál i klíčový hráč Petr Benda, který se již rozehrává a dnes zaznamenal devět bodů.

Basketbalista Nymburka Pavel Pumprla smečuje

Nymburk se opíral především o Pavla Pumprlu hrajícího ve výborné formě, nastřílel 21 bodů a dvacetibodovou hranici pokořil podruhé v sezoně. Za celý zápas minul jen tři střely z pole.

Domácí si vypracovali náskok ve druhé čtvrtině, ve které soupeři utekli na 12 bodů a postupně odstup od Zadaru ještě zvyšovali. Trenér Ronen Ginzburg si mohl dovolit dát větší prostor náhradníkům. Rozehrávač Pavel Slezák poprvé v Jadranské lize odehrál přes dvacet minut, což využil k tomu, aby nastřílel 11 bodů.

Nymburk může těšit, že Zadaru vrátil porážku z jeho hřiště a zároveň ušetřil důležité síly. Už v úterý čeká na českého mistra duel Evropského poháru ULEB na půdě Estudiantes Madrid.

Utkání Jadranské ligy basketbalistů - 17. kolo:
ČEZ Nymburk - KK Zadar 91:70 (15:14, 42:30, 67:46)
Nejvíce bodů: Pumprla 21, Sokolovský 16, Simmons 12, Slezák 11 - Car 16, Mason 13, Vladovič 11. Fauly: 21:20. Trestné hody: 15/12 - 17/12. Trojky: 5:4.
Croatia Záhřeb - Krka Novo Mesto 104:82, Olimpija Lublaň - Cibona Záhřeb 75:84.