Rubriky:

Míčové sporty

Basketbalistky USK před play off Euroligy posílí Maďarka Vajdová

24. ledna 2011 17:31 - PRAHA
(Aktualizováno: 24. ledna 2011 17:31)

Novou posilou basketbalistek ZVVZ USK Praha se stala maďarská podkošová hráčka Anna Vajdová, která do týmu českých vicemistryň míří z Fenerbahce Istanbul. Vajdová se podle manažera USK Marka Kučery s klubem dohodla na spolupráci do konce sezony. V týmu, který příští týden vstoupí do play off Evropské ligy utkáním proti italskému Tarantu, má nahradit zraněnou Michaelu Ferančíkovou.

Ferančíková si minulou středu v posledním utkání základní skupiny Euroligy na palubovce Galatasaraye Istanbul přivodila těžký výron v kotníku a možná až pět týdnů bude mimo hru. Proto vedení USK urychleně shánělo náhradu a volba padla na šestadvacetiletou Vajdovou.

"Vybírali jsme ze čtyř možností a nakonec jsme se rozhodli pro Annu. V první řadě tu hráčku dobře známe, rychle jsme se shodli i na podmínkách a líbil se nám i zájem a přístup hráčky samotné," řekl dnes ČTK Kučera. Součástí dohody prý zatím není opce o spolupráci na další sezonu.

Vajdová, bez deseti centimetrů dva metry vysoká hráčka, si od přestupu slibuje i to, že dostane mnohem víc šancí než v hvězdami nabitém týmu Fenerbahce, kde hraje kapitánka české reprezentace Hana Horáková. Turecký klub v minulých týdnech přišel po dopingovém skandálu o věhlasnou Američanku Dianu Taurasiovou a Australanku Penny Taylorovou, která prý angažmá ukončila z rodinných důvodů.

Vajdová se ve Fenerbahce trápila, v Evropské lize nastoupila jen k šesti zápasům a v průměru nastřílela necelé tři body na utkání. Přitom v předchozím působišti v Pécsi v minulých dvou sezonách zářila (přes 15 bodů a téměř šest doskoků na zápas). "Z Fenerbahce se sama chtěla dostat pryč, angažmá v USK bere jako velkou šanci," řekl Kučera.

Nová akvizice pražského klubu by se měla k USK rychle připojit, zřejmě stihne už středeční ligový zápas v Hradci Králové.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty