Volejbalisté Benátek vyhráli v hale vedoucích Českých Budějovic

Volejbalisté Benátek nad Jizerou zvítězili ve šlágru 22. kola extraligy v Českých Budějovicích 3:2. Jihočeši se nicméně díky získanému bodu udrželi před svým dnešním protivníkem na prvním místě tabulky.

Utkání bylo prestižní zejména pro hostujícího libera Petra Habadu, jenž v Českých Budějovicích dlouhá léta hrával. Dres Jihostroje v minulosti oblékali také blokař Ondřej Michálek a smečař Karel Kvasnička, kteří dnes ve vítězném týmu střídali.

První sadu vyhráli hosté 26:24, při druhém setbolu ji ukončil Němečkův přímý bod z podání. Také druhé dějství měly ve své moci lépe bránící Benátky, naopak v třetím setu si rozhodující náskok záhy vypracoval Jihostroj.

Ve čtvrtém setu kráčely Benátky za vítězstvím, jenže neproměnily tři mečboly a na řadu přišel tie-break. V tom si však už hosté nenechali slibný náskok vzít a po bezmála dvouapůlhodinové bitvě tak soupeři oplatili listopadovou prohru ze své haly.