Durant se blýskl 47 body a vyrovnal sezonní rekord NBA

Basketbalista Kevin Durant vyrovnal 47 body v nočním zápasu NBA sezonní maximum a výrazně pomohl Oklahomě k vítězství nad Minnesotou 118:117 po prodloužení. Nejužitečnější hráč loňského mistrovství světa si o tři body vylepšil svůj osobní rekord, navíc přidal i 18 doskoků.

Basketbalisté Oklahomy Kevin Durant a James Harden se radují po vstřeleném koši Los Angeles.

Domácí Minnesota mohla zápas rozhodnout již v normální hrací době, autor 31 bodů Kevin Love však minul. "Jediné, co k tomu mohu říct, je že Durant je neuvěřitelný," zhodnotil velký střelecký souboj Love.

Durant vyrovnal výkon Blakea Griffina z Los Angeles Clippers, jenž před týdnem nastřílel 47 bodů do koše Indiany. "Byl jsem na sebe v prvním poločase trochu naštvaný. Myslím, že mě trochu nakoply ty doskočené míče, a pak už jsem byl schopen dostat se tam, kde jsem chtěl být," prohlásil nejlepší střelec této sezony Durant.

Výborný zápas odehrál také Steve Nash z Phoenixu, jeho 27 bodů a 15 asistencí však na výhru Phoenixu nad Charlotte nestačilo. Domácí Suns, v jejichž dresu oslavil čtyřiatřicáté narozeniny Vince Carter 22 body, nakonec podlehli rozjetým Bobcats 107:114. Charlotte vyhrálo čtvrtý z posledních pěti duelů.

Ještě lepší aktuální formu prokazuje vedoucí tým NBA San Antonio. Desáté vítězství z posledních 11 zápasů vybojovali Spurs na palubovce Utahu v poměru 112:105.

Již desátou výhru v řadě má na kontě tým New Orleans, jenž porazil 112:103 Washington. Hráči Hornets tím vyrovnali klubový rekord a dostali se na druhé místo Jihozápadní divize za suverénní San Antonio.

NBA:
Detroit - Denver 100:109, Golden State - New Orleans 103:112, Houston - LA Clippers 96:83, Indiana - Orlando 96:111, Milwaukee - Atlanta 98:90, Minnesota - Oklahoma City 117:118 po prodl., New Jersey - Memphis 93:88, Phoenix - Charlotte 107:114, Toronto - Philadelphia 94:107, Utah - San Antonio 105:112.