Durant pomohl Oklahomě 43 body k výhře nad New Orleans

OKLAHOMA

Basketbalista Kevin Durant pokračuje v NBA ve svém střeleckém tažení. Ve středu pomohl Oklahomě 43 body k vítězství 104:93 nad New Orleans a ve třetím z posledních čtyř zápasů nastřílel minimálně 40 bodů.

Basketbalista Oklahomy Kevin Durant

"Momentálně je to asi nejlepší hráč v lize," citovala agentura Reuters trenéra New Orleans Montyho Williamse. "Když se vám podaří taková série, tak jste herně úplně jiná třída. Předvedl několik střel, které se prostě nedají bránit," uvedl na adresu nejlepšího střelce soutěže.

Durantův výkon pomohl Oklahomě otočit nepříznivý vývoj zápasu, ve kterém v polovině prohrávala 49:55. Ve druhém půli však Thunder dovolili hostům získat pouhých 38 bodů. "Pořád je lepší bránit dobře dvě čtvrtiny, než žádnou. Ale musíme se naučit hrát od začátku. Jednu polovinu zápasu už zvládáme, teď k tomu musíme přidat tu druhou," řekl Durant, který minulý týden vyrovnal dosud nejlepší střelecký výkon sezony ziskem 47 bodů proti Minnesotě.

V mizerných vystoupeních naopak pokračují hráči Clevelandu, kteří podlehli 112:117 Indianě a připsali už 22. prohru za sebou. Od vyrovnání rekordní série porážek v jedné sezoně je dělí jediný zápas. Pokud Cavaliers prohrají i páteční duel s Memphisem, budou se o nelichotivé maximum dělit s Vancouverem Grizzlies, který prohrál 23 zápasů v řadě v sezóně 1995/1996, a Denverem Nuggets ze sezony 1997/1998.

Basketbalová NBA:
Atlanta - Toronto 100:87, Cleveland - Indiana 112:117, Denver - Portland 109:90, Detroit - Charlotte 87:97, LA Clippers - Chicago 88:106, Minnesota - Memphis 84:102, New Jersey - Philadelphia 92:106, New York - Dallas 97:113, Oklahoma City - New Orleans 104:93, Phoenix - Milwaukee 92:77, Utah - Houston 96:97.