Snaha basketbalistek USK o postup do čtvrtfinále Euroligy skončila debaklem

TARANTO

Jen oči pro pláč zůstaly basketbalistkám USK Praha, když v rozhodujícím zápase play-off o postup do čtvrtfinále Euroligy prohrály na půdě italského Taranta vysoko 49:83. Družstvo oslabené zraněním vicemistryň světa Vítečkové a Ferančíkové na domácí ve středu vůbec nestačilo a čtvrtfinále tak pro ně i na čtvrtý pokus zůstalo nedostižným snem.

Lindsay Whalenová (uprostřed) při taktické poradě se spoluhráčkami z USK.

Naděje na postup přežila sotva první čtvrtinu V 7. minutě hráčky českého klubu ještě vedly 13:12, jenže potom pět minut nedopravily míč do koše a domácí tým devítibodovou šňůrou skóre otočil.

Navíc se pražská pivotka Miltonová-Jonesová už ve druhé části ocitla pod hrozbou vyfaulování, což ji výrazně limitovalo při obranné činnosti i v útočném projevu. Taranto tím změlo výrazně navrch pod košem a získalo sebedůvěru. Domácí tým si počínal i daleko přesněji při zakončení. Střelba USK klesla během utkání až na zoufalých 26 procent a už čtvrthodiny před koncem činilo jeho manko nedostižných dvacet bodů. Nakonec to pro Pražanky, které se dopustily 23 ztrát míče, skončilo debaklem.

Evropská liga basketbalistek - osmifinále
Taranto - USK Praha 83:49 (21:13, 39:27, 65:40)
Nejvíce bodů: Wambeová 16, Dačičová 14, Mahoneyová 13, Godinová 12 – Elhotová 12, Miltonová-Jonesová 10, Kulichová a Whalenová po 9, 1540 diváků, čtvrtiny 21:13, 18:14, 26:13, 18:9 – konečný stav série 2:1.
Výsledky dalších utkání: Bourges–Košice 79:68 (konec série 2:1), Spartak Moskva–Schio 69:63 (konec série 2:1), Valencie–Šoproň 86:63 (konec série 2:1).
Ve čtvrtfinále se 22. 2. utkají Salamaca–Krakov, Jekatěrinburg–Taranto, Fenerbahce–Spartak, Valencie–Bourges.