Poslední Pardubice málem připravily Hradec o jasné vítězství

HRADEC KRÁLOVÉ

Velké drama přineslo utkání 17. kola basketbalové ligy žen v Hradci Králové. Místní hráčky šly do závěrečné čtvrtiny souboje s posledními Pardubicemi s náskokem 16 bodů, přesto se v závěru strachovaly o vítězství. O výhře Hradce 73:70 rozhodly až trestné hody v posledních 25 sekundách hry.

Od začátku přitom napínavé koncovce nic nenaznačovalo. Hned od úvodních minut si Hradec budoval mírný náskok a to především zásluhou Kláry Pochobradské, která v prvních deseti minutách trefila všech sedm střel a zaznamenala 15 bodů. Jenže ve zbytku zápasu se trefila už jen dvakrát, přestože na palubovce chyběla pouze necelé dvě minuty.

Dlouho ji zastupovaly spoluhráčky, ovšem v závěrečné čtvrtině se domácí basketbalistky střelecky zasekly a Pardubice začaly mohutně stahovat šestnáctibodovou ztrátu. Minutu před koncem se poslední tým tabulky dokonce dostal do vedení 70:69, ovšem druhou výhru v sezoně nakonec nevybojoval. Hana Kramperová za hosty nastřílela 23 bodů.