Rubriky:

Míčové sporty

Nejlepším mladým basketbalistou Evropy se stal Čech Veselý

14. února 2011 14:01 - PRAHA

Český basketbalista Jan Veselý z Partizanu Bělehrad byl vyhlášen nejlepším mladým hráčem Evropy. V hlasování fanoušků i expertů, kteří volili hráče narozené v roce 1990 a mladší, těsně porazil i hvězdného Rickyho Rubia z Barcelony. Ten v anketě triumfoval už třikrát. Výsledky byly dnes zveřejněny na webu pořádající organizace www.fibaeurope.com.

 

Alexandra Mlejnková, ČTK

Dvacetiletý Veselý si v prestižní anketě polepšil z loňského třetího místa. Od expertů dostal 148 hlasů a od fanoušků 5977, zatímco Rubio 134 a 5924. Desátý skončil další Čech Tomáš Satoranský, rozehrávač Cajasolu Sevilla, kterému poslalo hlas 29 expertů a 2172 basketbalových příznivců.

Basketbalista Jan Veselý v dresu Partizanu BělehradBasketbalista Jan Veselý v dresu Partizanu Bělehradfoto: archiv Jana Veselého


Veselý zažil povedenou sezónu, loni Partizanu pomohl až k postupu do Final Four evropské ligy, v níž srbský tým obsadil čtvrté místo. Letos v létě se Veselý bude možná ucházet také o místo na draftu zámořské NBA.

"V minulých letech jsem sledoval obrovské pokroky Jana Veselého a mám pocit, že nás bude hodně zajímat i v mnoha dalších letech. Je to vzácný hráč a přirozený talent, který zvládne jakýkoli post na hřišti," prohlásil generální sekretář evropské divize FIBA Nar Zanolin.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty