Futsalisté si poradili se Slovenskem a postup na ME mají na dosah

TARGU MURES

Čeští futsalisté v kvalifikaci mistrovství Evropy 2012 porazili Slovensko 5:3 a po druhé výhře ve skupině si s největší pravděpodobností zajistili postup. Na šampionát do Chorvatska totiž postoupí vítězové šesti skupin a pět nejlepších týmů z druhých míst, které by českému výběru již nemělo uniknout. O vítězství ve skupině budou Češi usilovat v závěrečném utkání s Rumunskem, které porazilo Nory 3:1.

Ilustrační foto.

Svěřenci trenéra Tomáše Neumanna o svém vítězství rozhodli během dvou minut druhé půle. Až do 25. minuty byl stav vyrovnaný 2:2, pak však Michal Mareš poslal Česko do vedení a za další půlminutu zajistil uklidňující náskok svým druhým gólem v utkání Rešetár. Navíc za další minutu definitivně rozhodl Frič. Slovensko už jen snížilo.

Kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2012 ve futsalu - 4. skupina v Targu Mures (Rumunsko):
Slovensko - ČR 3:5 (2:2)
Branky: 2. Halko, 18. Fehervári, 36. Kozár - 4. a 26. Rešetár, 7. Seidler, 26. M. Mareš, 27. Frič.
Sestava ČR: Gerčák - Frič, R. Mareš, M. Mareš, Seidler - Havel, Dlouhý, Rešetár, Janovský, Belej, Sláma.
Rumunsko - Norsko 3:1 (1:0).