Eldebrinková pomohla šesti trojkami Brnu porazit Trutnov

Basketbalistky Frisco Sika Brno vstoupily do nadstavbové části ligové soutěže jasným vítězstvím nad Trutnovem 97:74 a posunuly se minimálně do neděle do čela tabulky.

Oba týmy se utkaly už před deseti dny, kdy obhájkyně tituly vyhrály rozdílem pouhých pěti bodů. Tentokrát svěřenkyně trenéra Jana Bobrovského žádné drama nepřipustily. Už v poločase vedly o 23 bodů a stejný náskok měly i na konci zápasu. Hostující tým vyhrál jen poslední čtvrtinu o bod 18:17.

K vítězství Brno dovedly hlavně autorka 24 bodů Švédka Eldebrinková a Američanka Fordová, která dala 22 bodů. Eldebrinková nastřílela hned šest trojek, čímž vyrovnala rekord letošní sezony ŽBL. Před Frisco Sika se může v neděli vrátit USK Praha, který nastoupí na palubovce Slovanky.

Ve skupině A2 si upevnily první místo Strakonice, které v repríze nedávného souboje o třetí místo v Českém poháru znovu zvítězily nad VŠ Praha. K výhře 93:77 přispěla 25 body Johnová.

Za Strakonice se posunul Valosun Brno, který v duelu o druhé místo zdolal Hradec Králové 87:64. Východočešky sice vyhrály úvodní čtvrtinu jasně 28:19, ale domácí tým do poločasu snížil a zbytek zápasu zcela ovládl. Hostující hráčky daly v závěrečných dvaceti minutách dohromady jen 15 bodů.