Rubriky:

Míčové sporty

Basketbalisté Nymburka se v Casertě rozloučí s Eurocupem. Jako poslední

28. února 2011 10:38 - NYMBURK

Basketbalisté Nymburka mají před sebou rozlučkový zápas v tomto ročníku Evropského poháru ULEB. Před posledním utkáním osmifinálové skupiny K v italské Casertě jsou bez šancí na postup a mají i smutnou jistotu, že v tabulce skončí na posledním místě. Jejich motivací je alespoň získání prvního vítězství, protože zatím prohráli všech pět zápasů.

 

Alexandra Mlejnková, ČTK

Caserta má jiné starosti než Nymburk. Devátý tým italské ligy má postup do čtvrtfinále Eurocupu už v kapse a nyní bude na dálku bojovat o vítězství ve skupině se španělským Estudiantes, které má shodnou bilanci čtyř výher a jedné porážky a jehož barvy hájí i český reprezentant Jiří Welsch.

Caserta by potřebovala vyhrát svůj zápas s Nymburkem a zároveň bude doufat, že Estudiantes podlehne Galatasarayi, který zatím v osmifinále uspěl jen dvakrát a také už je ze hry venku.

Jisté je, že Nymburk, který v sobotu po dvou porážkách zabral v Jadranské lize a porazil Široki Brijeg, nečeká v Itálii jednoduchý zápas. Caserta třeba minulý víkend v italské lize porazila suverénního lídra soutěže a euroligový celek Montepaschi Siena, který předtím vyhrál patnáct zápasů za sebou. Z dosavadních pěti domácích zápasů v Eurocupu Caserta prohrála jediný duel s Albou Berlín.

Utkání mezi Casertou a Nymburkem začne v úterý v 19:30 SEČ.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty