Rubriky:

Míčové sporty

Házenkáři si mohou v klíčových duelech s Nory přiblížit postupovou jistotu na ME

8. března 2011 10:46 - ZLÍN

Klíčový týden celé kvalifikace mistrovství Evropy čeká české házenkáře, kteří se ve středu ve Zlíně a v neděli ve Stavangeru střetnou s Norskem. Po dvou výhrách ve čtyřčlenné skupině mají oba týmy slibně nakročeno k zisku jednoho ze dvou postupových míst a v souboji s největším sokem se ke svému cíli mohou razantně přiblížit. Dvě výhry jednoho ze soupeřů dokonce už mohou vítězi zajistit postup definitivně.

 

Murad Sezer, Reuters

Český tým vstoupil na podzim do kvalifikace výbornými výkony a pohodovými výhrami nad Řeckem i Nizozemskem. Díky skóre je dokonce na průběžné vedoucí příčce tabulky před svým nejbližším soupeřem, který je podle mnohých expertů jedním z nejlepších týmů světa, ale nedokáže to prodat.

Vyšší cíle měli Norové i před lednovým světovým šampionátem ve Švédsku, ale skončili na devátém místě. "Norský celek je plný vynikajících hráčů, jako jsou brankáři Erevik a Ege, hráči do pole Lund, Myrhol, Mamelund nebo Tvedten. Spoléhají se na velmi agresivní obranu 0:6 s výborným přechodem do protiútoku i po obdržené brance," charakterizuje před vzájemnými souboji soupeřovu hru trenér Martin Lipták.

Norskou hru sledoval především na videozáznamech z MS a zajímaly ho zejména souboje s Maďarskem (23:26) a Rakouskem (33:27). "V těch utkáních oba soupeři hráli obranu systémem 0:6, kterou praktikujeme také my," připomněl Lipták, který ale bere ohled i na to, že Norové mají kvůli zranění několika hráčů odlišnou sestavu.

To hlavní ale podle něj z hry soupeře nevymizí. "Opírají se o různé známé útočné kombinace, úspěšně se jim daří realizovat záběhy křídel," tvrdí trenér českého mužstva.

Jícha je už u týmu

V české nominaci nastaly dvě změny: kvůli rekonvalescenci se omluvil Jan Sobol a vypadl i zraněný Petr Hrubý. Přípravu ve Zlíně zahájili hráči v pondělí dopoledne, ale ještě nebyli kompletní. Klíčový hráč Filip Jícha se k reprezentaci připojil až v průběhu dne poté, co dorazil za týmem z Polska, kde plnil klubové povinnosti.

I Jícha se těší na bouřlivou atmosféru, která bude středeční zlínský zápas provázet. Pořadatelé oznámili, že hala je již beznadějně vyprodána a zájemci bez vstupenek si musejí vystačit s přímým přenosem na ČT4. Utkání začne v 17:00, odveta se uskuteční v neděli 13. března ve Stavangeru, kam se národní tým přesune v sobotu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty