Čeští ragbisté porazili v utkání ME domácí Německo

Čeští ragbisté porazili v utkání mistrovství Evropy divize B1 domácí Německo 29:23 a připsali si třetí vítězství v soutěži. Vedou nyní šestičlennou tabulku o čtyři body před svým jediným dosavadním přemožitelem Belgií, která má ale dva zápasy k dobru.

Českým ragbistům se zatím daří na hřištích soupeřů. V Heidelbergu nyní navázali na listopadový triumf v Nizozemsku. Němci přitom v uplynulé sezoně hráli nejvyšší skupinu evropské ligy a také počtem hráčů a ragbyových klubů několikanásobně převyšují poměry v českém ragby. S českou reprezentací prohráli poprvé po více než 16 letech a čtyřech předchozích výhrách.

"Zásluhou dobře organizované hry roje se nám vydařil první poločas, ve kterém mlynář Ondřej Kutil položil dvě pětky a dařilo se i kopáčovi Pavlu Vokrouhlíkovi. Ten proměnil pět trestných kopů a dva kopy po položené pětce," řekl spolupracovníkovi ČTK Martin Kafka. Jeho svěřenci první poločas vyhráli 26:13, ve druhém Němci manko stahovali, ale na vítězství už nedosáhli.

Poslední utkání v první části ME odehrají čeští ragbisté 19. března v Kišiněvě s aktuálně čtvrtým Moldavskem.

Německo - Česko 23:29 (13:26)
Body ČR: Vokrouhlík 19, Kutil 10.