James dovedl basketbalisty Miami 43 body k výhře v Atlantě

NEW YORK

Především díky 43 bodům LeBrona Jamese zvítězili basketbalisté Miami v pátečním utkání NBA na palubovce Atlanty 106:85. Nejužitečnější hráč uplynulých dvou sezón exceloval hlavně ve třetí čtvrtině, v níž nastřílel 23 bodů.

Basketbalista Miami LeBron James

James zaostal o osm bodů za svým nejlepším střeleckým výkonem v sezoně, kterého dosáhl začátkem února v Orlandu. Zápasy na soupeřových hřištích mu prý dodávají motivaci navíc. "Užívám si to, když hrajeme venku. Nejenom to, že mám proti sobě soupeře, ale také fanoušky. Je to zábava," prohlásil James.

V prvním poločase proměnil všech osm střeleckých pokusů z pole a také díky tomu si Miami vypracovalo náskok až 32 bodů. Zatímco James ve třetí čtvrtině dominoval, hráči Atlanty se trápili a pět a půl minuty nedali koš ze hry. "Trochu nás to rozhodilo, když dával všechny ty koše," přiznal domácí Al Horford.

Jen o bod méně než James dal v pátek Derrick Rose. Ani 42 bodů, kterými vyrovnal své střelecké maximum v kariéře, nezabránilo porážce Chicaga na hřišti Indiany. Domácí tým vyhrál 115:108 po prodloužení a ukončil osmizápasovou vítěznou sérii Bulls. Hosté smazali v základní hrací době dvacetibodové manko, ale prodloužení jim vůbec nevyšlo a dali v něm pouze šest bodů.

San Antonio si upevnilo pozici nejlepšího týmu v lize vítězstvím v prestižním zápase s Dallasem, když texaského rivala porazilo na jeho hřišti 97:91. Po debaklu s Miami o 30 bodů nabrali Spurs nové síly díky třem dnům odpočinku a ve druhé čtvrtině vedli nad Dallasem už o 18 bodů. Soupeř sice dál vzdoroval, ale na zvrat se nezmohl. Největší podíl na výhře San Antonia měla trojice opor Tony Parker (33 bodů), Manu Ginobili (25) a Tim Duncan (22).

NBA:
Atlanta - Miami 85:106, Dallas - San Antonio 91:97, Detroit - New York 99:95, Houston - Boston 93:77, Indiana - Chicago 115:108 po prodl., LA Lakers - Minnesota 106:98, Milwaukee - New Jersey 110:95, Oklahoma City - Charlotte 99:82, Orlando - Denver 85:82, Phoenix - Golden State 108:97, Sacramento - Philadelphia 80:102, Toronto - Washington 116:107.