Plzeň - Maloměřice 37:26Házenkáři Plzně porazili po koronavirové pauze Maloměřice

Házenkáři Frýdku-Místku po více než měsíční koronavirové přestávce nestačili na Hranice a nevyužili šanci dostat se do čela extraligy. Domácí zápas prohráli 24:30. Zato Plzeň zdolala Maloměřice 37:26 a v neúplné tabulce se posunula na třetí místo. Brněnský tým naopak prohrál i šestý zápas v sezoně a je poslední.

Opora brněnských házenkářů Viktor Hastík. Archivní foto

Po víkendovém programu 10. kola vede extraligový peloton Jičín, který již v sobotu o jediný gól vyhrál v Brně (28:27).

Maloměřice v úvodu zápasu sváděly s favorizovanou Plzní vyrovnaný boj, domácí ale do poločasu postupně odskočili na rozdíl pěti branek. Po přestávce manko ve skóre narostlo až na čtrnáct gólů, nakonec Talent zvítězil nad extraligovým nováčkem o jedenáct.

"Byl to poklidný zápas, s výsledkem jsme spokojení," řekl kouč Petr Štochl. Jeho svěřencům se úvod nepovedl, až do 12. minuty byli většinou ve vedení hosté (5:7). "Neproměňovali jsme vyložené šance, to mohlo souviset i s tím, že se hrálo po dlouhé době. Ale pro mě bylo podstatné, že jsme se do nich dostávali. Neměl jsem žádné velké obavy, že bychom Maloměřicím neodskočili," dodal Štochl.