V NBA řádili Wade s James, dali dohromady 71 bodů Miami

Hvězdná dvojice Dwyane Wade a LeBron James excelovala při vítězství basketbalistů Miami v pátečním utkání NBA nad Philadelphií 111:99. Wade nastřílel 39 bodů, k nimž přidal navíc 11 doskoků a osm asistencí, James pomohl k výhře 32 body a deseti doskoky. Sekundovala jim třetí opora Heat Chris Bosh, jenž vstřelil 20 bodů a stejně jako James doskočil 10 míčů.

Hráči Miami LeBron James (vlevo) a Dwyane Wade byli nejlepšími na palubovce.

"Jsou zkrátka někde jinde. Tihle tři dali celkem 91 bodů, tomu se těžko konkuruje," uvedl trenér Philadelphie Doug Collins. Hlavní hvězdou zápasu byl Wade, který zaznamenal ještě osm asistencí, pět bloků a tři získané míče. Takto "napěchované" statistiky měl v jednom zápase za posledních 25 let jen Shaquille O'Neal. "Neměl jsem vůbec ponětí, k čemu to spěje," prohlásil Wade.

Miami v první čtvrtině prohrávalo o 16 bodů, ale ve druhé předvedlo bodovou šňůru 23:2 a ujalo se vedení. Hostům se sice znovu povedlo skóre otočit, ale favorit se v poslední čtvrtině blýskl další úžasnou sérií 24:5.

New Orleans přišlo do konce sezony o svého nejlepšího střelce Davida West, který si ve čtvrtečním utkání s Utahem přetrhl přední zkřížený vaz v levém koleni, přesto v pátek zdolalo Phoenix na jeho palubovce 106:100. "Hodně kluků se snažilo ho zastoupit. Když ztratíte takového hráče, nemůže ho nahradit jeden, ale musí to být celý zástup," uvedl autor 22 bodů Chris Paul, jeden z pěti hráčů Hornets, kteří dali dvouciferný počet bodů.

Obhájci titulu Los Angeles Lakers zvítězili v derby nad Clippers 112:104 a připsali si šestou výhrou za sebou. Od Utkání hvězd uspěli ve 14 z 15 zápasů. Kobe Bryant dal 37 bodů, Pau Gasol přispěl k vítězství 26 body.

NBA:
Boston - Charlotte 81:83, Chicago - Memphis 99:96, Cleveland - Detroit 97:91, Denver - Washington 114:94, Golden State - Toronto 138:100, Indiana - Sacramento 93:110, LA Lakers - LA Clippers 112:104, Miami - Philadelphia 111:99, New York - Milwaukee 96:102, Oklahoma City - Minnesota 111:103, Orlando - New Jersey 95:85, Phoenix - New Orleans 100:106, Portland - San Antonio 98:96.