Duely předních týmů NBA zvládli lépe Lakers a Boston

Ve čtvrtečním programu basketbalové NBA se utkaly ve vzájemných soubojích čtyři týmy aspirující na titul a z prestižních duelů vyšli lépe hráči Los Angeles Lakers a Bostonu Celtics. Lakers doma nedali šanci Dallasu, který porazili 110:82, Boston uspěl na palubovce San Antonia v poměru 107:97.

Basketbalista Los Angeles Lakers nedali šanci Dallasu.

Do sestavy vedoucího týmu soutěže San Antonia se sice vrátil po čtyřzápasové zdravotní pauze Tim Duncan, ani on však nedokázal zabránit páté porážce za sebou. Dlouho suverénní lídr soutěže nyní bude muset ještě tvrdě bojovat o nejlepší nasazení pro play off, neboť se na něj dotahují Lakers i Chicago.

"Stane se to každému, tohle je snad ten nejhorší okamžik sezony, kdy se nám to přihodilo. Teď si musíme pospíšit," burcoval své svěřence před rozhodující částí sezony kouč Gregg Popovich.

Také Boston zažíval špatný měsíc, na palubovce Spurs si ale vše vynahradil. Navíc se do jeho sestavy vrátil po operaci kolena pivot Jermaine O'Neal, jenž odehrál 11 minut. Boston zůstane letos jediným týmem, který San Antonio neporazilo, neboť uspěl v obou vzájemných duelech.

I přes nevalnou úspěšnost střelby z pole nedali Lakers šanci Dallasu, který se trápil především v druhém poločasu. Emocemi nabitý zápas nedohrálo kvůli potyčkám pět basketbalistů.

Kobe Bryant přispěl k výhře 28 body, o bod méně dal v dresu Dallasu Dirk Nowitzki. Mavericks si i přes porážku drží nejlepší bilanci v NBA ze zápasů venku.

Výsledky NBA
LA Lakers - Dallas 109:82, San Antonio - Boston 97:107.
4. Utah 75 36 39 48,0
5. Minnesota 75 17 58 22,7
Poznámka: Týmy označené "x" mají jistý postup do play off. Týmy označené "y" mají jisté vítězství v divizi.