Série porážek basketbalistů San Antonia neskončila ani v Houstonu

HOUSTON

Basketbalisté San Antonia se nedočkali vítězství už v šestém zápase za sebou. Stále ještě vedoucí tým NBA prohrál v Houstonu 114:119 po prodloužení a zažívá černou sérii, která se mu naposledy přihodila v ročníku 1996/97.

Tim Duncan ze San Antonia (vlevo) - ilustrační foto.

Dosavadní suveréni soutěže si připsali 19. porážku v sezoně. Už jen o jednu víc mají na kontě Chicago a hlavní rival v boji o prvenství v Západní konferenci Los Angeles Lakers, se kterým se San Antonio ještě utká v předposledním zápase základní části.

"Všechno to byly porážky po boji. Nedaří se nám zakončovat akce v koncovkách zápasů. Musíme ale zůstat pozitivní a věřit, že se to zase obrátí," řekl Tony Parker, s 31 body nejlepší střelec týmu.

Spurs v Houstonu ještě ve třetí části prohrávali o 11 bodů, nakonec si vynutil prodloužení proměněným trestným hodem Tim Duncan. Ten se ale nakonec nedočkal ani ve druhém zápase po návratu po zranění výhry, přestože se blýskl 23 body a 13 doskoky. Stejně bodů dal Manu Ginobili.

V barvách Rockets dvouciferně skórovala celá základní pětka i dva náhradníci, mužem zápasu byl Kevin Martin, který v prodloužení dal devět z 11 bodů týmu a celkem jich nastřílel 33. Houston na devátém místě Západní konference drží naděje na play off, ale osmý Memphis porazil New Orleans 93:81 a stále má při sejném počtu odehraných zápasů na kontě o tři výhry více.

Ze hry je už po pátku Utah, jehož teoretické šance ukončili Lakers vítězstvím 96:85. Obhájci titulu vyhráli devátý zápas za sebou, přestože v prvním poločase prohrávali o 17 bodů. Mezi jisté účastníky play off se naproti tomu zařadila Philadelphia po vítězství 115:90 nad New Jersey.

Chicago se přiblížilo triumfu ve Východní konferenci výhrou 101:96 na palubovce Detroitu. Býci si upevnili vedení před Miami, které vyhrálo rovněž na palubovce soupeře v Minneapolisu nad Minnesotou 111:92, přičemž Dwyane Wade k tomu přispěl 32 a LeBron James 27 body.

NBA:
Atlanta - Boston 88:83, Detroit - Chicago 96:101, Houston - San Antonio 119:114 po prodl., Indiana - Milwaukee 89:88, Minnesota - Miami 92:111, New Orleans - Memphis 81:93, Orlando - Charlotte 89:77, Philadelphia - New Jersey 115:90, Phoenix - LA Clippers 111:98, Portland - Oklahoma City 98:91, Sacramento - Denver 90:99, Utah - LA Lakers 85:96, Washington - Cleveland 115:107.