Volejbalistky Prostějova, Brna a Olympu jsou v semifinále

Volejbalistky Prostějova, Brna a pražského Olympu doplnily semifinálové kvarteto extraligy. Favorizovaný Prostějov sice dnes v Ostravě nečekaně prohrál druhý set, ale po vítězství 3:1 hladce postoupil, tři zápasy stačily rovněž Brnu a Olympu.

Už v pátek postoupila také Olomouc, která se o postup do finále utká s vítězkami základní části z Brna. Prostějovské obhájkyně titulu, které v základní části nehrály, nastoupí od 9. dubna proti Olympu.

Prostějov dnes začal v Ostravě ve velkém stylu a první set vyhrál 25:10, ale druhou sadu překvapivě ztratil. Domácí hráčky srdnatě bojovaly ještě do poloviny třetího setu, pak už na účastnice Ligy mistryň nestačily.

Také oba zbývající duely skončily 3:1 pro hosty. Brňanky díky tomu přešly přes Frýdek-Místek, Olymp vyhrál pražské derby v hale slávistek.