Strakonické basketbalistky odvrátily hrozbu vyřazení

Basketbalistky Strakonic odvrátily první hrozbu vyřazení z ligového play-off. Ve třetím čtvrtfinále proti Slovance Mladá Boleslav zvítězily 94:78 a snížily stav série na 1:2. Čtvrtý zápas se bude hrát znovu ve Strakonicích v pondělí od 18:00 hodin.

Ve čtyřech dosavadních zápasech těchto soupeřů v sezoně platilo pravidlo, že vítězí domácí celek. Na jihu Čech se naplňovalo od šesté minuty, kdy se Strakonice začaly soupeři, v jehož týmu chyběla zraněná nejlepší střelkyně a rozehrávačka Hana Nezdařilová, bodově vzdalovat.

Pod vedením pivotky Petry Reisingerové (22 bodů) a křídelní hráčky Dariny Johnové (25) vyhrály domácí basketbalistky každou z úvodních dvou čtvrtin o deset bodů a Středočešky až v poslední části debakl zmírnily.

V 16:30 začal třetí souboj mezi Valosunem Brno a Trutnovem, který vede 2:0 na zápasy. Už v sobotu si podle očekávání zajistily postup favorizované celky Frisco Sika Brno a USK ZVVZ Praha.