Do semifinále ligy basketbalistek prošly Strakonice a Valosun

V rozhodujících pátých zápasech čtvrtfinále play off ženské basketbalové ligy dnes nečekaně uspěla hostující družstva. Slovanka Mladá Boleslav podlehla Strakonicím 64:70 a Trutnov prohrál s Valosunem Brno 67:68.

Do semifinále tak postoupily dva nejlepší celky nadstavbové skupiny A2. V boji o finále se Strakonice poměří s vítězem základní části Friskem Sika Brno a Valosun nastoupí proti USK Praha.

V Mladé Boleslavi vedly Strakonice prakticky nepřetržitě, po každé čtvrtině byly ve skóre napřed. V jejich týmu se prosadily tradiční střelkyně: Johnová zaznamenala jedenadvacet bodů, Uhrová devatenáct. Jihočešky byly lepší než třetí celek tabulky ve všech statistikách s výjimkou střelby za tři body (2:2).

Trutnov, obhájce bronzu z minulé sezony, začal proti Valosunu dobře a po poločase vedl. V třetí čtvrtině však brněnský tým stav obrátil ve svůj prospěch. Zásadní vliv na to měly střelkyně Vlková (20 bodů) a zkušená reprezentantka Večeřová, jíž se trutnovské hráčky nejvíce obávaly.

Valosun nakonec zvítězil o bod a přes neúspěch v základní části naplňuje své předsezonní vysoké ambice. Posílený klub totiž před začátkem ligy pomýšlel na medaili, do elitní čtyřky dlouhodobé části se pak sice nedostal, ale ve čtvrtfinále si to vynahradil.

Čtvrtfinále play off ligy basketbalistek - 5. zápasy:
Slovanka MB - BK Strakonice 64:70 (13:16, 30:33, 44:50)
Nejvíce bodů: L. Šípová 18, Nezdařilová 14, Novotná 11 - Johnová 21, Uhrová 19, Reisingerová 18. Konečný stav série: 2:3.
Kara Trutnov - Valosun Brno 67:68 (15:11, 37:32, 45:49)
Nejvíce bodů: Mišurová 20, Hindráková a Nováková po 13 - Vlková 20, Večeřová 16, Mrhálková 13. Konečný stav série: 2:3.