Nymburk je v basketbalové nadstavbě dál stoprocentní

Úřadující mistr basketbalové ligy mužů Nymburk dál prochází nadstavbovou skupinou A1 bez zaváhání. Středočeši ve svém pátém zápase doma s přehledem zdolali Děčín 93:72. Uspěli i další favorité: prosadil se také Prostějov v Ostravě a Pardubice, které doma porazily Nový Jičín.

Trenér basketbalistů Nymburka Ron Ginzburg

Nymburk šel za výhrou nad Děčínem od začátku naplno. Po první čtvrtině vedl o devět bodů, po druhé už o patnáct. Převahu favorizovaných domácích hráčů dokumentovalo i sedm úspěšných trojkových pokusů.

Díky jednomu zápasu navíc dál vede Prostějov, jenž zvítězil v Ostravě 80:59. Domácí drželi krok pouze v úvodních pěti minutách, kdy byl stav 4:7. Od těch chvil favorit pozornou obranou a přesnou střelbou Veikalase náskok postupně zvyšoval.

Pardubice zúročily větší vůli po výhře a zdolaly Nový Jičín 84:74. "Měli jsme dobrý pohyb a až na některé malé nepřesnosti jsme hráli velice aktivně," pochválil vítězné mužstvo trenér Jan Slowiak. "V naší sestavě se dobře zapsali všichni, kteří nastoupili. Každý přinesl aktivitu, nikdo se nebál hrát a střílet. Dnes jsme měli víc hráčů a nemusel jsem ani dohrávat utkání s těmi nejlepšími," dodal.

Od 25. minuty domácí definitivně otočili vývoj utkání na svou stranu. Impulzem k tomu byly důležité body Černoška, ke kterému se přidali další spoluhráči.

Ve skupině A2 Opava porazila Plzeň 79:65. Slezané začali vlažně a pustili soupeře do sedmibodového vedení, až v druhém poločase hru kontrolovali. "Mrzí mě způsob hry a nasazení v prvním poločase," řekl přesto kouč David Klapetek.

Basketbalová Mattoni liga mužů, nadstavbová část:
Skupina A1 - 6. kolo:
Ostrava - Prostějov 59:80 (11:21, 28:36, 45:58)
Nejvíce bodů: Spagrud 18, Stuchlý 16, Palyza 7 - Veikalas 20, Landry 16, Šlezas 11. Rozhodčí: Vrážel, Kurz, Kapl. Trestné hody: 17/11 - 20/15. Fauly: 23:22. Trojky: 2:11.
Pardubice - Nový Jičín 84:74 (22:24, 48:44, 63:59)
Nejvíce bodů: Hampton 13, Černošek a Pospíšil po 11, Arnold 10 - Muirhead 21, Šarovič 17, Šteffel 14, Ubilla 11. Rozhodčí: Paulík, Galajda, Milata. Trestné hody: 13/12 - 13/11. Fauly: 18:20. Trojky: 6:7.
Nymburk - Děčín 93:72 (25:16, 44:39, 67:52)
Nejvíce bodů: Slezák 23, Nissim 15, Nečas 14, Pumprla 10 - Hatcher 19, P. Houška 17, Pomikálek 9. Rozhodčí: Vyklický, Vondráček, S. Kučera. Trestné hody: 27/20 - 25/20. Fauly: 22:27. Trojky: 7:2.
Skupina A2 - 8. kolo:
Opava - Plzeň 79:65 (13:20, 36:29, 55:45)
Nejvíce bodů: Blažek 15, Štec 14, Miklósik a Šiřina po 11, Dygrýn 10 - Novák 17, Soukup 12, Kovanda 11. Rozhodčí: Dolinek, Holubek, Večeřa. Trestné hody: 17/12 - 4/2. Fauly: 6:18. Trojky: 7:3.
Svitavy - USK Praha 51:62 (16:10, 32:30, 39:50)
Nejvíce bodů: Meno 17, George 16, Horák 9 - Hruban 16, Kotas 11, Šotnar 10. Rozhodčí: Hruša, Matějek, Nejezchleb. Trestné hody: 11/5 - 14/11. Fauly: 19:13. Trojky: 4:9.