O vítězi základní části NBA rozhodne až poslední kolo

Až poslední hrací den rozhodne o vítězi základní části zámořské NBA. Basketbalisté Chicaga porazili v úterý v New Yorku domácí Knicks 103:90 a mají nyní stejnou bilanci 61 výher a 20 porážek jako lídr Západní konference San Antonio. Spurs prohráli na palubovce obhájců titulu Los Angeles Lakers 93:102.

Basketbalisté Chicaga porazili v úterý v New Yorku domácí Knicks 103:90

Bulls zakončí základní část doma proti New Jersey, San Antonio se představí ve Phoenixu. Pokud budou mít i poté oba týmy shodnou bilanci, rozhodne los o tom, který z nich bude mít v případném finále ligy výhodu domácího prostředí v rozhodujícím utkání.

New York byl posledním týmem v lize, který Chicago v této sezoně alespoň jednou neporazilo. Tentokrát se ale Býkům podařilo palubovku Knicks dobýt a připsali si už osmé vítězství v řadě. Naopak soupeři skončila sedmizápasová série úspěchů.

Prim v dresu Chicaga tradičně hrál Derrick Rose s 26 body. Navíc se sedmi body podílel na rozhodující šňůře zápasu v úvodu třetí čtvrtiny. Bulls ovládli začátek druhé půle poměrem 26:2. K Roseovi se připojil Luol Deng, který nastřílel 23 bodů a doskočil 10 míčů. Nejlepším střelcem Knicks byl Carmelo Anthony, ale na 21 bodů potřeboval 19 střel z pole.

Lakers zvítězili po pěti prohrách v řadě. Hosté ze San Antonia však nastoupili bez svých hvězd. Na lavičce seděli Tim Duncan, Tony Parker i Manu Ginobili. Jejich náhradníci tým z Hollywoodu dlouho trápili, ale Kobe Bryant s 27 body a Lamar Odom s 23 se postarali o zastavení černé série.

"Dnes jsme byli trochu namyšlení. Když jsme viděli, že hvězdy Spurs nehrají, tak jsme to brali jako velké ulehčení v zápase. Jejich náhradníci ale hráli skvěle, a tak jsme se na výhru hodně nadřeli," řekl Odom.

Lakers dohráli zápas bez pivota Andrewa Bynuma, který si ve druhé čtvrtině poranil koleno. Jak je jeho stav vážný, ukážou až výsledky vyšetření. Pokud by měl chybět v play off, hodně by poklesly vyhlídky Lakers na třetí titul v řadě.

Šesté místo v Západní konferenci si zajistil Portland, který v přímém souboji porazil Memphis 102:89. Grizzlies teď svedou na dálku souboj o sedmé místo s New Orleans.

Výsledky NBA
LA Lakers - San Antonio 102:93, New York - Chicago 90:103, Portland - Memphis 102:89.
4. Utah 81 38 43 46,9
5. Minnesota 81 17 64 21,0