Lovosice si pojistily vedení v házenkářské extralize

Házenkáři Lovosic si upevnili vedoucí příčku v extralize, když doma zdolali Hranice 28:21. Po zlepšeném výkonu ve druhém poločase si udržely Lovosice domácí neporazitelnost a mají náskok tří bodů na druhé Zubří, které v neděli nastoupí v Karviné.

Ve třetím kole nadstavbové části se dařilo i pražské Dukle, která v bojovném utkání z

Extraliga házenkářů - 3. kolo nadstavby:
Skupina o 1.-6. místo:
Lovosice - Hranice 28:21 (13:11)
Nejvíce branek: Motl 8, Havlát 6/3, Krahulík, Šuma a Berka po 3 - Čadra 8/1, Galus 4. Rozhodčí: Hájek, Macho. Sedmimetrové hody: 4/4 - 4/2. Vyloučení: 3:2. Diváci: 820.
Dukla Praha - Plzeň 27:23 (11:9)
Nejvíce branek: Kotrč 7/1, Polášek 7/3, Čurda 4/2 - Brykner 10, Šetlík 3/2, Šik a Linhart po 3. Rozhodčí: L. Frieser, B. Frieser. Sedmimetrové hody: 8/6 - 6/3. Vyloučení: 7:5. ČK: Polášek (Dukla). Diváci: 220.
Skupina o 7.-12. místo:
Třeboň - Jičín 26:27 (12:16)
Nejvíce branek: Šulc 6, Mošovský 5, Kotlaba 3/3 - T. Babák 8/4, Bareš 7, Kraus 6. Rozhodčí: Novotný, Větrovský. Sedmimetrové hody: 5/5 - 5/5. Vyloučení: 4:3. Diváci: 230.

dolala Plzeň 27:23. Díky lepší ofenzivě a výbornému výkonu brankáře Petržely si Dukla vytvořila až šestibrankový náskok, který nedokázal zlikvidovat ani s deseti góly nejlepší střelec zápasu Brykner.

Drama až do samého konce viděli diváci v Třeboni, kde domácí nakonec podlehli 26:27 Jičínu. Jasně vedoucí tým skupiny o 7. až 12. místo Jičín promarnil čtyřbrankový poločasový náskok. Za stavu 20:20 však pěti góly za sebou znovu odskočil, ale domácí to nevzdali. V poslední minutě snížili na rozdíl jediného gólu a sekundu před koncem dokonce Jordák nastřelil tyč.