Basketbalisté Nymburka na úvod čtvrtfinále porazili USK

Basketbalisté mistrovského Nymburka vstoupili do čtvrtfinále ligového play off bezproblémovou výhrou 90:55 nad USK Praha. Ve druhé sérii naopak nezvládli roli favorita hráči Pardubic, kteří nečekaně prohráli na vlastní palubovce 67:78 s Novým Jičínem.

Nymburk zápasu s USK od začátku dominoval a už v poločase vedl o dvacet bodů. Největší podíl na výhře sedminásobných českých mistrů měl autor 21 bodů Nissim Afik a také Pavel Slezák, který přidal 16 bodů.

Naopak Pardubice úvod zápasu nezvládly a hosté od začátku diktovali tempo hry. "To asi rozhodlo. Dostali jsme Pardubice pod tlak, dobře jsme stříleli a volili pozice po přihrávkách," řekl novojičínský trenér Zbyněk Choleva.

Zatímco Nový Jičín hrál ve velké formě, domácím hráčům se vůbec nedařilo a ve 32. minutě prohrávali už 35:62. "Nechali jsme si dát laciné koše a když jsme se začali do utkání vracet, nebyli jsme schopni dát z jakékoli situace koš. Bylo to veliké trápení," řekl pardubický kouč Jan Slowiak. "Možná že tu byla nějaká přemotivovanost, která se projevila ve velké nervozitě," dodal.

Už v úterý vstoupili do čtvrtfinále, které se hraje na tři vítězná utkání, lépe basketbalisté Prostějova po výhře nad Opavou a také hráči Děčína. Ti si poradili s Ostravou.

Čtvrtfinále play off basketbalové ligy mužů - 1. zápasy:
Nymburk - USK Praha 90:55 (18:9, 42:21, 65:35)
Nejvíce bodů: Nissim 21, Slezák 16, Pumprla 11 - Slavík 17, Kříž 10, Bjegovič 9. Rozhodčí: Macela, Galajda, Kučera. Trestné hody: 4/7 - 8/9. Fauly: 11:16. Trojky: 12:3.
Pardubice - Nový Jičín 67:78 (17:20, 23:46, 34:58)
Nejvíce bodů: Wright 15, Peterka 12, Černošek 11 - Šoška 17, Jurečka 10, Pečiukas, Šarovič oba 9. Rozhodčí: Lukeš, Vrážel, Kurz. Trestné hody: 16/30 - 12/18. Fauly: 23:19. Trojky: 7:8.