Sérii basketbalistů Memphisu a Oklahomy rozhodne sedmý zápas

MEMPHIS

Sérii basketbalistů Memphisu a Oklahomy v semifinále Západní konference NBA rozhodne až sedmý zápas. Grizzlies v pátek odvrátili vyřazení domácím vítězstvím 95:83, přestože v závěru prvního poločasu prohrávali až třináctibodovým rozdílem. Třiceti body a třinácti doskoky se na úspěchu Memphisu podílel Zach Randolph.

Kevin Durant z Oklahomy (uprostřed) mezi hráči Memphisu.

Sedmý duel je na programu v neděli v Oklahomě. Vítěz série se ve finále konference utká s Dallasem, který vyřadil obhájce titulu Los Angeles Lakers poměrem 4:0 na zápasy.

Memphis vsadil v druhé půli na důraznou obranu a zbytek zápasu vyhrál 51:29. Největší hvězdu Oklahomy Kevina Duranta, který proměnil pouze tři střely z pole a připsal si 11 bodů, tentokrát zastínil autor 27 bodů Russell Westbrook.

"Bylo frustrující, jak mi to nešlo, ale spoluhráči mi to nijak nevyčítali," prohlásil Durant, kterého ve střeleckém součtu předčil i náhradník James Harden s 14 body. "Před sedmým zápasem zůstáváme pozitivní, v neděli doma to bude něco jiného," dodal.