Házenkářky Veselí nad Moravou zaskočily v prvním finále Slavii

Házenkářky Veselí nad Moravou vedou ve finále play off interligy nad pražskou Slavií 1:0. Nad favorizovanými obhájkyněmi mistrovského titulu dnes v jejich hale zvítězily 32:28. Druhý zápas se hraje taktéž v Praze v neděli od 11:00.

Slávistkám vyšel závěr prvního poločasu, kdy si vypracovaly čtyřbrankový náskok. Po změně stran pikantní souboje domácí střelkyně Kláry Černé se zkušenou veselskou brankářkou Lenkou Černou pokračovaly, postupně ale začal mít nečekaně navrch moravský celek.

Ten nerozhodila ani pětigólová ztráta ve 40. minutě (21:16), a když další domácí opora Kutlvašrová dostala červenou kartu, nasadilo naopak k rozhodujícímu trháku Veselí. Pět minut před koncem Britterm v Edenu vedl 30:26 a překvapivou výhru nad vítězkami základní části česko-slovenské soutěže si už nenechal sebrat.