Rubriky:

Míčové sporty

Bývalou basketbalistku Dydekovou postihl v těhotenství infarkt

20. května 2011 12:05 - BRISBANE

Někdejší basketbalovou hvězdu a nejvyšší hráčku světa Malgorzatu Dydekovou postihl během těhotenství infarkt. Sedmatřicetiletá Polka, která čeká třetí dítě, leží v umělém kómatu v nemocnici v Brisbane.

"Sestra má arytmii dlouhou dobu. Lékaři se zatím zdráhají říct, co bylo příčinou infarktu," citovala polská média Katarzynu Dydekovou, sestru evropské šampionky z roku 1999, jež měří 214 cm a podle některých zdrojů dokonce 218 cm.

"Ve čtvrtek se jí udělalo špatně a zkolabovala. Naštěstí to bylo ráno, když byl její manžel David ještě doma. Jsme optimističtí, protože testy, které lékaři provedli, dopadly dobře," uvedla Katarzyna Dydeková. Dnes se lékaři snažili její sestru probudit z umělého spánku, to se ale nepovedlo.

Basketbalistka známá jako Margo strávila řadu let v zámořské WNBA. V Polsku byla dlouho oporou Gdyně, v jejímž dresu se často utkávala v Evropské lize s Brnem. Dvakrát pomohla Gdyni ke druhému místu v Eurolize. Hrála také za Valenciennes, Jekatěrinburg a Valencii.

Nejlepší basketbalistka Evropy za rok 1999 ukončila kariéru v roce 2008. V současnosti působí Dydeková v Austrálii jako trenérka.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty