Míčové sporty

Basketbalisté Nymburka jsou prvním finalistou ligy

21. května 2011 20:36 - NYBURK

Favorizovaný Nymburk se stal prvním finalistou ligy basketbalistů. Obhájci titulu dnes porazili Děčín 78:65 a semifinálovou sérii vyhráli 3:0 na zápasy. V úterý je může ve finále doplnit Prostějov, jenž vede 2:1 nad Pardubicemi, které budou mít ve čtvrtém utkání výhodu domácího prostředí.

Alexandra Mlejnková, ČTK

Po předchozích dvou těsných výhrách tentokrát šel Nymburk neohroženě za postupovým vítězstvím. Už první čtvrtinu vyhráli sedminásobní šampioni o 11 bodů, v poločase vedli osmnáctibodovým rozdílem a v závěru třetí čtvrtiny svůj náskok navýšili až na 28 bodů. Závěr zápasu si domácí hráči mohli dovolit vypustit, Děčín vyhrál poslední desetiminutovku 25:12.

Semifinále play off basketbalové ligy mužů - 3. zápas:
Nymburk - Děčín 78:65 (23:12, 45:27, 66:40)
Nejvíce bodů: Nissim a Pumprla po 13, Sokolovský 12, Simmons 11 - P. Houška 16, J. Houška 11, Pomikálek 9. Rozhodčí: Vyklický, Lukeš, Karásek. Trestné hody: 28/22 - 29/16. Fauly: 27:29. Trojky: 6:5. Konečný stav série: 3:0.

Časová osa: Míčové sporty