Rubriky:

Míčové sporty

Bývalá basketbalistka Dydeková zemřela i se svým nenarozeným dítětem

27. května 2011 08:58 - BRISBANE

Bývalá nejlepší basketbalistka Evropy Polka Malgorzata Dydeková v pátek v 37 letech zemřela. Hráčka, která čekala třetí dítě a byla ve čtvrtém měsíci těhotenství, nepřežila nedávný infarkt.

 

Danny Moloshok, ČTK/AP

Někdejší nejvyšší hráčka světa byla týden v umělém kómatu v nemocnici v Brisbane poté, co zkolabovala ve svém domě. Podle agentury AP zemřelo i její nenarozené dítě.

Sestra 214 cm vysoké basketbalistky polským médiím minulý týden řekla, že Dydeková měla řadu let srdeční arytmii.

Populární Margo strávila řadu let v zámořské WNBA, kde hrála za Utah, San Antonio, Connecticut a Los Angeles. V devíti sezónách byla nejlépe blokující hráčkou soutěže a drží ligový rekord v počtu bloků.

V Polsku byla dlouho oporou Gdyně, v jejímž dresu se často utkávala v Evropské lize s Brnem. Dvakrát pomohla Gdyni ke druhému místu v Eurolize. Hrála také za Valenciennes, Jekatěrinburg a Valencii.

Nejlepší na kontinentě 

V roce 1999, kdy vyhrála s polskou reprezentací mistrovství Evropy, byla vyhlášena nejlepší basketbalistou kontinentu a nejlepším polským sportovcem. Kariéru ukončila v roce 2008 a naposledy působila v Austrálii jako trenérka. S manželem Davidem měla dva syny, tříletého Davida a sedmiměsíčního Alexe.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty