Kazaň - Olomouc 3:0Olomoucké volejbalistky neuspěly v Lize mistryň ani proti Kazani

Olomoucké volejbalistky prohrály v Lize mistryň s Kazaní 0:3 po setech 18:25, 17:25, 20:25 a na prvním turnaji skupiny E nezískaly ani set. V předešlých dvou zápasech utrpěl český tým třísetové porážky s polskými Policemi a domácími obhájkyněmi trofeje z Novary.

Druhý turnaj je v plánu 2. až 4. února v Polsku. Z pěti skupin Ligy mistryň postoupí vítězné celky do čtvrtfinále a doplní je tři nejlepší týmy z druhých míst.

Většinu utkání měly hráčky Olomouce problém s přihrávkou a nahrávačka Valková měla těžkou roli připravovat dobré míče k útoku. A naopak jen těžko se dařilo bránit smeče Rusek z vysokých nahrávek. Z toho pramenily série ztracených míčů, tak jako v prvním setu, v kterém Češky přišly od stavu 9:10 o devět bodů v řadě.

Ve druhé sadě po servisu španělské smečařky Schlegelové Olomouc vedla 8:5, ale o náskok přišla a po další nevydařené pasáži už naopak prohrávala 12:18. Podobné to bylo ve třetím setu: Olomouc vedla 3:0, ale ve zbytku sady ztrácela.

"Neměli jsme šanci," uznal kouč Petr Zapletal na klubovém webu. "Nedařilo se nám procházet přes vysoké bloky soupeřek, navíc se nám nevedlo ani na příjmu, o čemž svědčí třináct obdržených es. Znovu se ukázalo, že světový volejbal je někde jinde, my na takto silnou skupinu prostě nemáme. Přesto náš tým ukázal charakter, je hodně bojovný a vysloužili jsme si slova uznání od trenérů ostatních týmů," dodal.

Olomouc přijela do Itálie nerozehraná, před turnajem absolvovala od 8. října kvůli koronavirovým opatřením v Česku pouze jedno extraligové utkání.