Rubriky:

Míčové sporty

Basketbalisté Prostějova porazili doma Nymburk i podruhé

5. června 2011 20:53 - PROSTĚJOV

Basketbalisté Prostějova porazili ve čtvrtém ligovém finále na domácí palubovce Nymburk 83:72 a vyrovnali stav série na 2:2. Pátý duel je na programu ve středu v 19:30 v Nymburce.

 

Alexandra Mlejnková, ČTK

Prostějov kromě přesnější kombinační souhry předčil soupeře tentokrát hlavně střelbou z tříbodového území, odkud zaznamenal 14 přesných pokusů.

Do zápasu přitom vstoupili podstatně lépe basketbalisté Nymburka, kteří rychle získali sedmibodový náskok. Bojovně naladěný domácí tým ale rychle zpřesnil koncovku, častěji střílel z tříbodového prostoru a také zlepšil hru v defenzívě. Těmito zbraněmi stejně rychle otočil výsledek a po šesti minutách už Hanáci vedli 10:9.

Basketbal dostal parametry kvalitního ligového finále. Prostějov táhli zejména pivot Landry, jenž kromě jisté koncovky sbíral odražené míče. Oproti sobotnímu duelu se střelecky probrali Šležas s Veikalasem, který za první poločas zaznamenal 10 bodů.

Po tříbodové střele Marka ve 12. minutě už Prostějov vedl 30:24 a náskok několik minut držel. O čtyři minuty později za stavu 39:32 kouč Orlů Peter Bálint stáhl ze hry pivota Nicholsona, jenž měl na svém kontě v tu chvíli tři osobní chyby. Defenziva Hanáků dostala na chvíli trhliny, Nymburk zrychlil svoje akce a snížil na dvoubodový rozdíl.

Nymburk na zvrat neměl

Ovšem po změně stran dostal zápas až nečekaně jednoznačný charakter. Koncentrovaný výkon Orlů ostře kontrastoval s hodně chaotickou a nepřesnou hrou obhájců titulu. Za pouhých pět minut prostějovský tým šňůrou 15:2 zvýšil svůj náskok na rozdíl sedmnácti bodů.

I když se Nymburk ještě na chvíli vzchopil, na zvrat neměl tentokrát síly a hanácký tým v pohodě dotáhl zápas do vítězné koncovky.

"Hráli jsme velice dobře v obraně a z toho pramenila naše euforie v útoku," pochvaloval výkon svých svěřenců prostějovský kouč Peter Bálint, který považoval za rozhodující, že soupeř nezískal výrazný bodový náskok. "Udrželi jsme dobré skóre a náš výkon postupně rostl. Doufám, že sérii ještě zdramatizujeme. Naši hráči jsou sice hodně unaveni, ale po vítězných zápasech rychle dobíjejí energii. Nymburk na nás chvíli zkoušel zónovou obranu, s tou ale neuspěl," dodal Bálint.

Trenér Nymburka Ronen Ginzburg neskrýval zklamání z porážky. "Podali jsme nejhorší výkon v celé letošní sezoně. Prostějov zaslouží pochvalu za vynikající hru a také střelbu z tříbodového prostoru. Jsem ale přesvědčen, že naši hráči zápas nepodcenili, zřejmě jsou mentálně unaveni," tvrdil kouč Nymburka, jenž viděl za jednu z příčin výsledkového výpadku velký počet ztrát míčů. "Přesto, že dnešní obraz naší hry byl hrozný, stav série je nyní 2:2. Věřím, že doma podáme lepší výkon," myslí si kouč Ginzburg.

Finále play-off ligy basketbalistů - 4. zápas:
Prostějov - Nymburk 83:72 (23:24, 48:44, 68:55).
Nejvíce bodů: Šlezas 23, Veikalas 13, Marek 11, Prášil 10 - Simmons 16, Benda, Křemen, Nissim a Stimač po 8. Rozhodčí: Paulík, Hošek a Vondráček. Trestné hody: 10/7 - 24/18. Fauly: 24:20. Trojky: 14:6. Diváci: 1700. Stav série: 2:2.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty