Gardavská na úvod SP v travním lyžování dvakrát vyhrála

MARBACH

Tři vítězství ze čtyř získali čeští travní lyžaři na úvod Světového poháru ve švýcarském Marbachu. Zuzana Gardavská vyhrála sobotní obří slalom i nedělní super-G, Jan Němec ovládl super-G.

Mistryně světa Gardavská po oba dny porazila světovou jedničku Ingrid Hirschhoferovou z Rakouska. V obřím slalomu až zásluhou druhého kola, které stavěl český kouč Daniel Mačát. V tomto závodě brala ještě bronz Lenka Ivánková.

Muži v obřím slalomu popadali, zato v superobřím slalomu soupeřům nachystali odvetu. Čtyři se dostali mezi sedm nejlepších a Němec získal svůj 62. triumf. "Super výkony na náročném svahu. Ukázali jsme sílu," citoval trenéra Mačáta server czech-ski.com.

Světový pohár pokračuje první červencový víkend v Olešnici v Orlických horách. Příští dva víkendy patří českému poháru v Horní Lhotě a Štítné.