Basketbalistky nastřílely přes sto bodů a porazily Chorvatky

O dva body přes stovku se dostaly české basketbalistky v předposlední přípravě před mistrovstvím Evropy. Výběr trenéra Lubora Blažka ve středu v Klatovech porazil Chorvatsky především díky skvělé třetí čtvrtině 102:82.

České basketbalistky slaví s diváky vítězství - ilustrační foto.

Loňské vicemistryně světa nezačaly zápas nejlépe. Hodně ztrácely míče, první čtvrtinu dokonce prohrály a v poločase vedly jen o dva body 42:40. Až po návratu z kabiny zabraly a o rozhodly své výhře. Třetí čtvrtinu Češky vyhrály 31:12 a šňůrou sedmadvaceti bodů dokázaly zápas otočit ze stavu 46:52 na 73:52.

Závěr se změnil ve střelecké dostihy. Nejvíce se dařilo Kateřině Elhotové a Evě Vítečkové, které obě shodně daly 15 bodů, o jeden méně měla Ilona Burgrová. O stovku se zasloužila minutu před koncem Michaela Zrůstová.

V generálce na evropský šampionát v Polsku, do kterého Češky vstoupí 18. června, čekají basketbalistky ve čtvrtek znovu v Klatovech Chorvatky.

Česko - Chorvatsko 102:82 (20:21, 42:40, 72:55)
Nejvíce bodů: Elhotová a Vítečková po 15, Burgrová 14, Zrůstová 13, Kulichová a Bortelová 11 - Ciglarová a Lelasová po 11, Sliskovicová 10. Rozhodčí: Zachara, Vyklický, Karásek. Trestné hody: 26/19 - 16/13. Fauly: 12:23. Trojky: 5:9. Diváci: 550.