Čeští házenkáři přejeli Nizozemce a pojisitli si postup na ME

Čeští házenkáři si zajistili účast na lednovém mistrovství Evropy v Srbsku. Na závěr kvalifikace porazili v Praze Nizozemsko 38:26 (22:13). Až další dnešní zápas mezi Norskem a Řeckem určí, zda Češi postoupí z prvního, nebo druhého místa třetí skupiny.

Filip Jícha střílí přes nizozemského hráče Matthijse Vinka.

Nizozemci dokázali držet s domácím favoritem krok jen deset minut. Od 11. minuty začali Češi navyšovat svůj náskok a v 18. minutě vedli 16:6, což byly rozhodující chvíle utkání. O přestávce vedli domácí už 22:13 a nemohl je srazit ani nepodařený úvod druhého poločasu, kdy se nechali strhnout tvrdší hrou soupeře ke zbytečným vyloučením. V jednu chvíli hráli dokonce jen se třemi hráči v poli.

Pak se český celek uklidnil, znovu začal střílet góly a Nizozemci definitivně odpadli. Roli nehrálo ani to, že soupeř dokázal většinou důraznou hrou ubránit nejlepšího házenkáře světa Filipa Jíchu. Góly dávali i jiní a skóre narostlo až na konečných 38:26.

Česko - Nizozemsko 38:26 (22:13)
Sestava a branky ČR: Štochl, Mrkva - Nocar, Vítek 2, Piskač 3, Kubeš 4, Motl 4, Jícha 4, Filip 5, Sobol 2, P. Horák 6, Juříček, Stehlík 4, Hynek, Sklenák 4/1, R. Horák.
Nejvíce branek Nizozemska: Bult 6, Leenders 4, Adams 4.
Rozhodčí: Judšic, Kot (oba Běl.). Sedmimetrové hody: 2/1 - 3/2. Vyloučení: 3:3. Diváci: 900.