Rubriky:

Míčové sporty

Nové dresy ladí s nehty basketbalistek. Jen neví, jak kvůli stávce na ME odletí

13. června 2011 15:33 - PRAHA

Titul vicemistryň světa je minulostí, rok po skvělém úspěchu na domácím šampionátu čeká basketbalistky nová výzva. Reprezentační výběr kouče Lubora Blažka se chystá na mistrovství Evropy, které proběhne od 18. června do 3. července v Polsku. Výprava řeší nečekaný problém, jak se do dějiště dostat - odlet je naplánován na čtvrtek, kdy budou odboráři stávkovat a blokovat dopravu...

 

Petr Horník, Právo

Snažili se nachystat na každý detail, třeba aby nové dresy ladily s trikolórou na nehtech Petry Kulichové. S jedním ale vedení ženské basketbalové reprezentace počítat nemohlo - se čtvrteční stávkou a blokádou v dopravě, kterou odboráři přesunuli z původně plánovaného pondělí.

„Byl jsem šťastný, že se všechno odbude již v pondělí. A pak odboráři přesunuli stávku na čtvrtek... Pro nás je to velký problém. Do Polska máme odletět speciálem ve čtvrtek v 15:00 a teď musíme vyřešit, jak se na letiště všichni včas dostaneme,“ kaboní se trenér Lubor Blažek.

Přesun přes celou Prahu riskovat nebudou

Družstvo bydlí v hotelu poblíž Folimanky a přesun přes celou Prahu do Kbel v předpokládaném chaosu nemůže reprezentace riskovat. „Budeme muset hráčkám zkrátit poslední den, sejít se již ve středu večer a přespat někde poblíž letiště. Uvažovali jsme, jestli by nám nedali nějakou průkazku, díky níž by nás odboráři nechali projet. Ale to asi není reálné.“

O takové komplikace kouč rozhodně nestál. „Je lepší se soustředit jenom na basketbal. Nabourává to i denní režim, protože musíme zasahovat do našich plánů. Docela rád bych to všechno ve čtvrtek viděl z výšky...“ říká Blažek, jehož dopálili také pořadatelé šampionátu.

Dresy jim sluší, hrát však budou až večer

Češky měly původně všechny své zápasy v základní skupině s Izraelem, Velkou Británií a Běloruskem hrát od 18:00, na poslední chvíli se však začátky přesunuly na 20:30. „Jsem naštvaný. Nikdo nám to nevysvětlil. Večerní čas nám nevyhovuje, nepatříme k jižanským národům, které na to jsou zvyklé. Celou přípravu jsme navíc postavili podle původních časů...“

Alespoň že stříbrné medailistky z loňského mistrovství světa mají radost z nových dresů. „Výborně nám sedí a myslím, že nám to bude slušet,“ věří Petra Kulichová. „Focení v nové sadě nás moc bavilo,“ přidává se Kateřina Elhotová.

„Dresy jsou v tradičních českých barvách a také ladí s nehty Petry Kulichové, která si je nalakovala jako vlajku... Snažili jsme se, aby holky vypadaly krásně. Použili jsme nejmodernější materiály a dbali na úzkou ženskou siluetu. Snad jim budou slušet a přinesou štěstí jako na loňském mistrovství světa,“ doufá Lucie Grošaftová z firmy Nike.

Pavel Dosadil, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty