Rubriky:

Míčové sporty

Až v Polsku mi dojde, že něco začíná, říká opora basketbalistek Vítečková

14. června 2011 09:08

České vicemistryně světa v sobotu v polské Bythošti vstoupí do bojů o basketbalovou Evropu. S vědomím, že po stříbru ze šampionátu v Karlových Varech je očekávání veřejnosti vyšponované na maximum. "Lidi, kteří tomu rozumějí, snad ale vědí, že máme šest nových holek a že chybí některé z těch, co v týmu dominovaly," říká Eva Vítečková, na jejíž střelecké schopnosti bude tým trenéra Blažka hodně spoléhat.

 

Petr Horník, Právo

Uvědomujete si, že na vás jako excelentní střelkyni bude česká reprezentace při mistrovství Evropy v Polsku hodně spoléhat?

Některé holky, jako třeba Jana Veselá, jsou spíš psi obranáři, Petra Kulichová zase odvede spoustu práce pod košem a ode mě se prostě očekávají body. Nezbavuju se úlohy střelkyně, v přípravě se mi ale některá utkání povedla a jiná vyšla méně. Sama se sebou nejsem nikdy spokojená, stejně by forma měla gradovat až na šampionátu.

Už vám dochází, že v sobotu hrajete v Bydhošti první zápas s Izraelem?

Vím o tom, ale mně pokaždé teprve v dějišti turnaje dochází, že něco začíná. Až tam pocítím atmosféru šampionátu, takže do čtvrtka zůstávám úplně v klidu.

Doléhají i na vás starosti s cestou na letiště v den stávky?

Pro nás by určitě bylo pohodlnější, kdyby se stávkovalo v pondělí. Doufám, že vedení vymyslí nějakou variantu klidné cesty na letiště. Pokud se nám tam přes blokády nepodaří dostat, tak třeba poletíme až v pátek... (úsměv)

Vnímáte to tak, že jste si stříbrem z loňského MS na sebe trochu upletly bič?

Hodně silně vnímám, že od nás teď každý čeká z Evropy medaili. Lidi, kteří tomu rozumějí, snad ale vědí, že máme šest nových holek a že chybí některé z těch, co v týmu dominovaly. Před rokem se doma povedl super výsledek, už asi nikdy nezažijeme takovou diváckou podporu.

Na co si tedy v Polsku troufáte?

Musíme se hecnout mezi sebou a dívat se reálně na to, čeho jsme schopné. Ráda bych, abychom zahrály tak, že se nebudeme muset stydět. Jde nám o to, vejít se mezi pět nejlepších a zůstat ve hře o olympijský Londýn. Uhrát ještě něco navíc, by bylo moc fajn.

Máte na konci sezóny před jejím vrcholem ještě dost sil?

Po únorové zlomenině malíčku jsem měla dvouměsíční pauzu a díky tomu cítím nezvykle velké natěšení do hry a mám i čistější hlavu, snad se to pozitivně promítne do mého výkonu.

kez, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty