Rubriky:

Míčové sporty

Basketbalista Welsch dostal v madridském klubu Estudiantes výpověď

15. června 2011 09:13 - MADRID

Basketbalista Jiří Welsch po roce opouští madridský tým Estudiantes. Klub, který skončil ve španělské lize až dvanáctý a postoupil do čtvrtfinále Evropského poháru ULEB, neprodloužil s jednatřicetiletým křídelním hráčem smlouvu. Jak Estudiantes oznámil na svém webu, v rámci přestavby kádru dopadly stejně i další dvě opory.

 

Jan Handrejch, Právo

Pro Welsche to bylo druhé španělské angažmá, neboť po příchodu z NBA v roce 2006 nastupoval za Málagu. Za Estudiantes odehrál všechny zápasy, v lize dosáhl průměru 5,5 bodu a 2,2 doskoku na zápas. V Evropském poháru měl statistiky podobné, ve 14 zápasech měl průměrně 5,2 bodu a také 2,2 doskoky na utkání.

Spolu s Welschem nedostali v Estudiantes nové smlouvy ani Američan s gruzínským pasem Tyrone Ellis a španělské křídlo Marc Blanch. Nejlepší sezónu ve Španělsku zažil Welsch s Málagou před čtyřmi lety, kdy získal bronzovou medaili v Eurolize.

Rodák z Holic pronikl do NBA jako druhý Čech v historii po Jiřím Zídkovi, když ho v roce 2002 draftovala Philadelphia. Během čtyř sezón v zámoří odehrál 247 zápasů v dresu Golden State, Bostonu, Clevelandu a Milwaukee.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty