Běloruské basketbalistky na ME do čtvrtfinále neprošly

BYDHOŠŤ

Běloruské basketbalistky nepotvrdily roli jednoho z favoritů mistrovství Evropy v Polsku, které pro ně skončilo už v osmifinálové skupině. V přímém souboji o postup do čtvrtfinále dnes v posledním utkání "české" skupiny E podlehly Turecku 56:65 a skončily páté.

Turkyně narazí na největší překvapení turnaje Černou Horu, další čtvrtfinálové dvojice tvoří Česko - Chorvatsko, Lotyšsko - Rusko a Litva - Francie. České hráčky nastoupí k dalšímu zápasu v Lodži ve středu večer ve 20:30.

O překvapení se málem postaral britský tým, který potrápil Rusko, jež nakonec vyhrálo 62:59. Velká Británie, která dosud na turnaji porazila jen Izrael, měla velmi dobrý vstup do utkání. Po první čtvrtině vedla 20:8, když přes čtyři minuty nedovolila soupeřkám skórovat.

Rusky se však postupně oklepaly, začaly manko stahovat a na začátku třetí čtvrtiny už vedly. V poslední části znovu převzaly otěže Britky a ještě pět minut před koncem vedly o deset bodů. Ve zbytku utkání ale daly jen dva koše a Rusky zásluhou Daniločkinové a Ambrosimovová utkání otočily. Rozhodující byla trojka Daniločkinové 48 vteřin před koncem.

Mistrovství Evropy basketbalistek:
Osmifinálová skupina E (Bydhošť):
Rusko - Velká Británie 62:59 (22:27)
Nejvíce bodů: Daniločkinová 16, Stěpanovová 12 - Butlerová 15, Staffordová 14.
Česko - Litva 63:59 (14:22, 35:36, 49:44)
Nejvíce bodů: Vítečková 26, Elhotová 15, Burgrová a Kulichová po 8 - Bimbaiteová 15, Petronyteová 11, Linkevičieneová 9. Fauly: 17:15. Trestné hody: 13/12 - 22/17. Trojky: 7:6. Diváci: 300.
Turecko - Bělorusko 65:56 (34:30)
Nejvíce bodů: Iveginová 17, Yilmazová 11 - Marčanková 12, Veramejenková 7.