Rubriky:

Míčové sporty

Kobe Bryant do Turecka? Evropa svolává hvězdy NBA, výluka jim mění plány

19. července 2011 11:59 - PRAHA

Pro evropského basketbalového fanouška je to lákavá představa: Dirk Nowitzki se prohání po německých palubovkách, Argentinec Manu Ginobili řádí pod koši v Itálii a Kobe Bryant poblázní celé Turecko. Za pár týdnů to však může být realita. Výluka v NBA mění plány hvězd.

 

Morry Gash, ČTK/AP

V krajním případě může být zrušena celá sezóna 2011–12 a řada hráčů zvažuje, zda je ochotna riskovat. Pokud se totiž odeberou za basketem do Evropy a přijdou tam k vážnějšímu zranění, jejich mateřské kluby jim můžou rozvázat kontrakt…

Ale odvážlivci se najdou. Jako první se osmělil rozehrávač New Jersey Deron Williams, který má příští sezónu u Nets pobírat gáži přesahující 16 miliónů dolarů. V případě, že se zámořská sezóna nerozběhne, vyrazí do Besiktase Istanbul, aby tu hrál za 200 tisíc měsíčně.

Mnohým Američanům to však za riziko nestojí. „Těším se, až začne sezóna tady v USA. Do té doby se na ni budu chystat doma,“ vyhlásil nejužitečnější hráč minulého ročníku NBA Derrick Rose z Chicaga Bulls.

V sítích evropských velkoklubů sice mohou uvíznout v případě delší výluky velké ryby, ale týmy ze Španělska, Itálie a Francie budou líčit na krajany, Američany už přeplácet nehodlají.

A tak se ti, co nebudou chtít odepsat celý rok, zkusí poohlédnout jinde. „Největší prachy jsou v Číně, vyděláte dvakrát tolik než v Evropě,“ je si jistý hráčský agent Lance Young. „Čína vypadá zajímavě,“ přikyvuje i hvězda Orlanda Magic Dwight Howard.

Kde by mohli hrát
K. Bryant Los Angeles Lakers (24,8) - Besiktas Istanbul
P. Gasol Los Angeles Lakers (17,8) - Barcelona
D. Nowitzki Dallas Mavericks (17,3) - Alba Berlin/Bamberg
T. Parker San Antonio Spurs (13,5) - Lyon-Villerbaunne
Pozn.: V závorce je plat za minulou sezónu v miliónech dolarů
Marek Burkert, Právo

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty